Львівські хірурги під час 10-годинної операції видалили чоловікову рідкісну пухлину

https://leopolis.news/post/76268/lvivski-hirurgy-pid-chas-10-godynno-operaci-vydalyly-cholovikovu-ridkisnu-puhlynu

07/12/2022

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Провівши обстеження, лікарі шокували пацієнта діагнозом: феохромоцитома правої надниркової залози – пухлина клітин мозкової речовини наднирників, що призводить до надлишкової секреції гормонів адреналіну та норадреналіну. Це – рідкісне та маловивчене захворювання ендокринної системи, що зустрічається від 2 до 8 разів на 100 000 тисяч населення.

Пухлина, діаметром 20 см, була в центральних відділах заочеревинного простору живота. І що гірше, через свої велетенські розміри, вона уже розповсюдилась на дванадцятипалу кишку та голівку підшлункової залози, циркулярно охоплювала черевний відділ аорти, а також нижню порожнисту та праву ниркову вену.

Після мультидисциплінарного консиліуму спеціалісти прийняли рішення оперувати в радикальному обсязі. Окрім того, лікарі заздалегідь обговорили з пацієнтом і післяопераційний період: через повне та вимушене видалення підшлункової залози у нього розвинеться цукровий діабет.

Онкохірурги виконали комбіноване видалення пухлини з дуоденопанкреатектомією (видаленням підшлункової залози з дванадцятипалою кишкою), резекцією (видаленням частини) аорти та нижньої порожнистої вени, резекцією та реімплантацією правої ниркової вени. Протезування, тобто відновлення кровотоку аорти та нижньої порожнистої вени спеціалісти виконали із застосуванням синтетичних судинних протезів.

Після десятигодинної операції, Дмитра перевели до реанімації, де він пробув добу. І вже за 10 днів – поїхав додому.

Невдовзі в хлопця прогнозовано розвинувся діабет ІІІ типу. Та як каже сам Дмитро, він почуває себе дуже добре. Тому продовжив займатись спортом та навіть працювати фізично на сезонних роботах за кордоном. За результатами останніх контрольних обстежень, зауважень до його стану у лікарів немає.

Звісно, Дмитро ще приїжджає на планові огляди. Та понад усе він вдячний лікарям, які дали йому шанс жити та вести звичний для нього спосіб життя – із пішими прогулянками та походами в гори. Під час останнього походу, до речі, він пройшов 30 км.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news