logo
30/01
29/01
2 ...

Видання Politico назвало Зеленського найвпливовішою людиною в Європі, а путіна – «невдахою року»

08-12-2022 12:47221

Видання Politico назвало Зеленського найвпливовішою людиною в Європі, а путіна – «невдахою року»
Фото: president.gov.ua

Американське видання Politico визнало президента України Володимира Зеленського найвпливовішою людиною в Європі.

Про це повідомляє DW.

У матеріалі Politico пояснюється, що завдяки Зеленському Європа нині переосмислює багато аспектів своєї дотеперішньої політики, тоді як європейські лідери не просто довіряють Зеленському - чого не скажеш про його попередників, - а й захоплюються ним та слідують за ним. Також нині європейські політики й державці прагнуть будь-що відвідати Київ, щоб сфотографуватися разом з українським лідером, зазначають оглядачі видання.

Ще одним непересічним досягненням Зеленського, на думку оглядачів Politico, є те, що йому вдалося переконати європейських лідерів, що майбутнє Європи невід'ємно пов'язане з Україною. Це тоді, коли ще до російського вторгнення в європейські перспективи України взагалі мало хто вірив.

Також український лідер вміло поєднує використання соціальних мереж, політичних форумів та культурних заходів і платформ для того, щоб донести до світу голос України та її позицію, переконуючи представників політики, культури й шоубізнесу, що нинішня боротьба України за свою свободу - це також і їхня боротьба.

«Це дає йому змогу змушувати Європу робити те, що він хоче. Якщо він хоче зброї, він її отримує, навіть якщо це означатиме зміну довготривалої політики Німеччини не продавати її. Якщо він хоче санкцій (проти росії. - Ред.), він їх отримує, навіть якщо це означатиме, що Європа пройде через енергетичну кризу і важку зиму з захмарними цінами на газ. Байдуже, чи йдеться про зерно, транспортні засоби для перевезення української агропродукції або нульові тарифи, запити швидко підписуються. Йому навіть вдалося зрушити з мертвої точки питання вступу України до Європейського Союзу, що було заморожено з 2013 року», - йдеться в статті.

«Лідерство Зеленського також означає, що будь-які внутрішні проблеми України - поширена корупція, слабка економіка, соціальний поділ між україномовними та російськомовними - залишаються другорядними. Його репутація президента, який відверто говорить про війну і веде чесну боротьбу, - це все, що бачить Захід на цей час», - переконані в редакції видання. Крім того, Зеленському надають зброю, гранти, розвідувальні дані й підтримку, яка, ймовірно, буде тільки розширюватися, оскільки Захід розглядає питання про передачу наступних систем протиповітряної оборони, аргументують журналісти.

«Поки Зеленський живий, він й далі штовхатиме Європу в потрібному йому напрямку», - такий висновок редакції Politico.

Натомість російського диктатора Володимира Путіна  Politico назвало «невдахою року» через його провальні плани захопити Україну. Президент росії втратив репутації не лише у світі, а й у самій рф, пише «Главком».

«Мрія Володимира Путіна про велику росію навряд чи здійсниться. Його повномасштабний наступ на Україну почав розвалюватися майже так само стрімко, як і почався… Війська, які ненадовго загрожували Києву, ледве утримуються на сході країни. Його рішення призвати сотні тисяч нових солдатів змусило чоловіків призовного віку залишити країну», – зазначає видання.

Захопивши у перші дні повномасштабного вторгнення в Україну значну частину її територій, після початку контрнаступу ЗСУ російська армія стала їх стрімко втрачати, що призвело у підсумку до її ганебної втечі з Херсона на лівий берег Дніпра.

Таке фіаско спровокувало розкол всередині прокремлівськи налаштованих громадян рф та рекордне падіння рейтингу Путіна, а вимушене оголошення мобілізації в країні, щоб поповнити колосальні втрати окупаційних військ, ще більше погіршило ситуацію.

При цьому журналісти вважають, що нездатність путіна здійснити свою мрію не означає, що він більше не буде кошмаром для сусідніх з росією країн.

  Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news