logo
07/02
03/02
02/02
01/02
31/01
2 ...

Вистава львівського театру увійшла до короткого списку Шевченківської премії 2023

20-01-2023 18:42590

Вистава львівського театру увійшла до короткого списку Шевченківської премії 2023
Фото: Марія Шавель

18 січня комітет Шевченківської премії визначив твори, які були допущені до третього, фінального туру. Серед них у номінації «Театральне мистецтво» – вистава Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки «Філоктет. Античний рейв».

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Постановку «Філоктет. Античний рейв» створено за п'єсами Софокла та Гайнера Мюллера. В основі її ідеї – процес створення світу та способи його деконструкції.

Як розповіли у театрі Лесі, у центрі сюжету вистави – герой війни, якого вкусила отруйна змія. Його рана не гоїться, гниє, і тхне так, що ніхто не може бути поруч. Героя відправляють на безлюдний острів, де він страждає від болю, самотності та комплексу жертви. Тим часом на континенті не стихає війна. Певної миті настає момент істини: стає ясно, що без героя цієї війни не виграти. Але це розуміння падає мукою вибору на плечі героя. Тепер йому слід вирішити: залишатись на острові в гордій самотності та в обіймах страждань чи повернутись і допомогти тим, хто прирік його на вигнання.

«Вистава “Філоктет. Античний рейв” – це багаторівнева робота із складною структурою та абсолютно європейською картинкою. Мене дуже тішить те, що при цьому це надзвичайно успішна вистава. Вона отримала і любов нашої аудиторії, і визнання професійної (нашої і закордонної) спільноти. Як на мене, це демонструє, що в нашому місті, в нашій країні є запит саме на такий театр – той, який не бавить і не смішить, театр без шароварщини, без банальщини. А навпаки – театр, який веде із аудиторією чесний, відкритий діалог на рівних, говорить про живі та складні процеси», – каже Дмитро Захоженко, режисер вистави «Філоктет. Античний рейв».

Вистава «Філоктет. Античний рейв» вже здобувала відзнаки – вона перемогла на Міжнародному театральному фестивалі-премії «ГРА» одразу у трьох номінаціях: «Краща камерна вистава», «Краща жіноча роль» (Оксана Цимбаліст) та «Краща чоловіча роль» (Василь Сидорко).

Оголошення результатів Шевченківської премії відбудеться 9 березня 2023 року.

Шевченківська премія – це найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва в Україні. Її вручають з 1961 року.

Найближчі покази вистави «Філоктет. Античний рейв» відбудуться 27 січня та 8 лютого.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news