logo
25/03
24/03
23/03
22/03
21/03
20/03
2 ...

ПАРЄ: рф і білорусь спільно відповідатимуть за війну проти України

26-01-2023 15:031031

ПАРЄ: рф і білорусь спільно відповідатимуть за війну проти України
Фото: pace.coe.int

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким затвердила свої вимоги щодо створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Резолюція ПАРЄ щодо правових та правозахисних складових агресії рф проти України стала основним документом щодо України, який ухвалили на поточній сесії асамблеї. У ньому значну увагу приділили створенню нового міжнародно-правового механізму покарання за злочин агресії.

«Не існує іншого міжнародного кримінального трибуналу, компетентного переслідувати і карати за злочин агресії, вчинений проти України», – пояснює свій заклик ПАРЄ.

Також асамблея приділила особливу увагу тому, що відповідальними за злочин агресії мають бути представники керівництва росії та білорусі, які у документі згадуються на одному рівні.

ПАРЄ визнала, що рф воює з Україною з 2014-го року – резолюція

 

«Російські та білоруські політичні та військові лідери, які планували, готували, ініціювали або здійснювали ці дії, і які мали можливість контролювати або керувати політичними або військовими діями держави, повинні бути ідентифіковані та притягнуті до відповідальності. Без їхнього рішення про розв'язання цієї агресивної війни проти України не відбулося би звірств, що випливають з цієї війни», – підкреслює документ. ПАРЄ, утім наголошує на потребі розслідувати також воєнні злочини, злочини проти людяності та звинувачення у геноциді, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Протягом цієї сесії ПАРЄ кілька разів закликала до створення спецтрибуналу, а також підкреслила, що Рада Європи має відігравати ключову роль у цьому процесі.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news