logo
19/04
2 ...

Львівські медики видалили 12-річній дівчинці великий утвір яйника

26-01-2023 19:432343

Львівські медики видалили 12-річній дівчинці великий утвір яйника
Фото: Львівська ОВА

Спершу, у грудні минулого року батьки дівчинки Надії звернулись до гінекологів Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» зі скаргами на різке збільшення живота у дитини.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Після обстеження та встановлення діагнозу 12-річну пацієнтку скерували до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру на спеціалізоване лікування.

«Утвір був досить великий, тому потрібно було негайне оперативне втручання після короткого дообстеження. Операція була комбінована, з використанням лапароскопічного та відкритого методу. Яйник із пухлиною довелось видалити, але інший яйник - без ураження і здоровий – збережено», - розповів завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, дитячий хірург Центру Андрій Кузик.

Лікарі Центру очікують, що результати патогістологічного дослідження пухлини будуть позитивні. Тож після реабілітації у  фахівців-гінекологів львівського «ОХМАТДИТу», пацієнтка зможе у майбутньому стати щасливою мамою.

Медики наголошують на необхідності регулярних профілактичних обстежень у дітей та підлітків. Адже на початкових стадіях перебіг таких захворювань є безсимптомним.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news