logo
26/03
24/03
23/03
22/03
21/03
19/03
18/03
2 ...

Музика як зброя та катарсис: у Львові відбувся фестиваль «Bach Contemporary»

27-01-2023 14:07869

Музика  як зброя та катарсис: у Львові відбувся фестиваль «Bach Contemporary»

Перші дні 2023 року подарували містянам та гостям Львова неперевершену подію – різдвяний фестиваль «Bach Contemporary» у Львівській національній філармонії ім. Мирослава Скорика.

Фестиваль відбувся вже вп’яте і є символом одухотворення, очищення та чудовою нагодою заново відкрити для себе шедеври Й. С. Баха.

Ініціаторкою створення, проведення та директоркою фестивалю є українська органістка Олена Мацелюх. Музична програма цього дійства обєднала  велику кількість музикантів-віртуозів, які дарували глядачам такі потрібні миті єднання музики та душі.

На відкритті фестивалю 12 січня прозвучали чотири  концерти  в перекладі для фортепіано та органу, а також  кантати геніального німецького композитора Йоганна Себастьяна Баха, написані ним до різдвяних свят. Його музика дала задуматися про життя і смерть, добро і зло, задуматися про сенс життя і про те, заради чого ми живемо.

Друга подія 16 січня перенесла слухачів фестивалю на територію сонячної Іспанії. Гітарист Андрій Остапенко виконав різноманітні музичні твори для класичної іспанської гітари, подарував драйв від іспанського танго та розкіш прослуховування іспанської танцювальної музики.

17 січня фестиваль  доєднав до творів Баха музику композиторів Брамса,  Барвінського, Дворжака, Монті, Равеля, Скорика, Штамма та  Шопена. Епохальні різножанрові хіти геніїв музичного мистецтва не залишили нікого байдужими.

20 січня слухачі почули улюблені  «Чотири пори року» Антоніо Вівальді, перенеслись у казковий різдвяний час зустрічі у родинному колі, коли дні наповнені очікуванням різдвяних див. Скрипка, орган, візуалізація картин  художниці Ольги Куц в режимі реального часу та поетичні сонети  створили неперевершений тандем незабутніх вражень та катарсису.

22 січня орган, фортепіано, вокал, джазові інтерпретації, академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» створили незрівняний віртуозний вечір насолоди мікс-музикою усім, хто прийшов на цю подію.

Фестиваль «Bach Contemporary» у Львівській національній філармонії ім. Мирослава Скорика залишив  яскраві спогади у слухачів, а неповторна музика видатних композиторів навіть крізь століття подарувала особливу атмосферу віри в те, що Музика - вічне джерело натхнення та сили! Як в музиці Баха, попри будь-яку тональність, у кінці завжди звучить мажор, так і в українців – наш мажор Перемоги незабаром настане. Творча команда Львівської національної філармонії завжди рада бачити глядачів у своїх концертних залах. Адже музика культивує і віру в нашу Перемогу! Коли промовляють гармати  - музи не повинні мовчати! Все буде Україна.

Огляд зробила Ірина Грабовська, член НСЖУ, кандидат педагогічних наук, для Leopolis.news