logo
26/03
2 ...

У ще одній львівській поліклініці запрацював центр ментального здоров’я (ФОТО)

31-01-2023 19:33715

У ще одній львівській поліклініці запрацював центр ментального здоров’я (ФОТО)
Фото: Роман Балук

Ще один сучасний центр ментального здоров’я запрацював у 1-шій міській поліклініці Львова на вул. Римлянина, 2. Саме тут мешканці – і дорослі, і діти, можуть отримати допомогу фахівців.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Це третій центр психічного здоров’я, який відкрили за грантові кошти у міській поліклініці, та загалом п’ятий у медичних закладах міста.

«Наша мета – щоб кожна лікарня і поліклініка мали такі центри. Сьогодні більшість громадян нашої країни уражені війною, і дуже часто бояться зізнатися, що потребують допомоги. Тому якщо пацієнт має спілкування з сімейним лікарем і лікар відчуває потребу, він скеровує до відповідних спеціалістів, які достатньо просто, через мову, малюнок можуть допомогти людині. І тут, в цьому центрі, також допомагатимуть діткам.

Мені приємно, що є співпраця з нашими митцями, адже в кожному кабінеті є твори сучасного мистецтва. Маю надію, що ця велика співпраця, яку сьогодні маємо з Академією мистецтв у побудові екосистеми реабілітації НЕЗЛАМНІ, дасть свої плоди. Велика подяка нашим партнерам, які допомогли це реалізувати», - зазначив під час відкриття мер Львова Андрій Садовий.

Унікальність центру ментального здоров’я в тому, що тут надають психосоціальні послуги на безкоштовній основі з врахуванням усіх потреб людей: лікарі працюють як з дорослими людьми, так і з дітьми, віком від трьох років, сімейними парами та людьми похилого віку.

Центр відкрили з ініціативи міського управління охорони здоров'я у партнерстві з україно-швейцарським проектом «Психічне здоров’я для України» (МН4U) за грантові кошти.

Як зазначив Гайко Кьоніґштайн, лідер проєкту MH4U, це передбачає співпрацю  у декількох напрямках: законодавчо-нормативна база й надання найновіших послуг, покращення обізнаності у суспільстві про психічне здоров’я.

«Також це забезпечення невідкладної психологічної допомоги. І сьогодні ми розпочинаємо ще один напрям – роботу у сфері забезпечення підтриманого проживання для людей з проблемами психічного здоров’я», - додав він.

Керівниця Центру психічного здоров'я Ірина Григораш наголошує, що не варто соромитись піклуватися про своє здоров’я. Адже зараз, через постійні переживання і стреси, значно побільшало тривожних розладів, які проявляються фобіями, панічними атаками та порушеннями сну.

 «І мешканці міста, і внутрішньо переміщені українці, у комфортних умовах можуть отримати якісну медичну допомогу. Це психотерапія, психологічне консультування, допомога логопеда. Всі ці послуги є доступними для всіх мешканців», - каже Ірина Григораш.

Зокрема, у центрі допомагають при таких проблемах, як: депресивні стани, страх, психосоматичні та психотичні розлади, агресія, посттравматичний стресовий розлад та гостра реакція на стрес, тривожні розлади (фобії, панічні атаки), розлади харчової поведінки, біполярний розлад та інше.

В серпні 2022 року розпочали  ремонтні роботи приміщень першого поверху: кабінетів центру, холу, коридорів, санітарного блоку та реєстратури, загальною площею 155 м2. Вартість ремонтів та облаштування приміщень – 2,5 млн грн.  

Записатися на прийом можна за телефонами: реєстратура – 2756947; 0675223132; телефон центру психічного здоров'я – 0671070436. Звернутися можна за скеруванням лікаря, за рекомендацією фахівця соціальних служб, або самостійно.

Нагадаємо, центри психічного здоров’я уже діють: в поліклініці дитячої лікарні святого Миколая на вул. Орлика, у 5-тій лікарні на вул. Чупринки, у 5-тій поліклініці на вул. Виговського, у 2-гій поліклініці на вул. Симоненка та на базі центру НЕЗЛАМНІ на вул. Мазепи. Найближчим часом такі центри запрацюють у інших міських поліклініках.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news