Зеленського закликають відновити декларування статків посадовців та депутатів: петиція зібрала необхідні голоси

https://leopolis.news/post/79456/zelenskogo-zaklykayut-vidnovyty-deklaruvannya-statkiv-posadovciv-ta-deputativ-petyciya-zibrala-neobhidni-golosy

02/02/2023

Відповідну петицію зареєстрував 30 січня політик Олексій Гриценко. Вона уже набрала необхідних 25 тисяч голосів.

«Поки українські воїни віддають життя за батьківщину, серед чиновників лишаються ті, хто дозволяє собі займатися корупцію. Під час війни держава має швидко виявляти та карати таких осіб. Як це сталося із затриманим НАБУ і, як наслідок, звільненим заступником міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України та багатьма іншими чиновниками, які стали фігурантами антикорупційних розслідувань за останній час.

Важлива передумова для виявлення корупціонерів – відновлення електронного декларування публічних службовців.

Свого часу запровадження електронного декларування публічних службовців стало одним із найбільших успіхів антикорупційних реформ в Україні. Завдяки цьому антикорупційні органи та громадськість змогли виявити десятки службовців із незаконно набутими статками.

Втім, з березня 2022 року публічні службовці в Україні звільнені від обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Поки минає перший місяць 2023 року, публічні службовці не подали майнові декларації навіть за 2021 рік.

Наразі це рішення є необґрунтованим. Адже для переважної більшості публічних службовців немає об’єктивних перешкод для подання декларацій: вони не перебувають на лінії фронту, боронячи державу, й мають змогу заповнити інформацію про свої доходи і статки.

Відновивши декларування, влада продемонструє свою нетерпимість до проявів корупції під час воєнного стану. Усі, хто на своїх посадах у часи війни дозволяє собі красти державні кошти, а не працювати для перемоги держави, – мають бути виявлені та понести відповідальність. Подані декларації службовців допоможуть у цьому.

Рішення про поновлення обов’язку декларування лише зміцнить довіру суспільства до державної влади, а також довіру міжнародних партнерів. Це є критично важливим для збереження держави та перемоги України у війні.

Закликаю Президента України Володимира Зеленського підтримати відновлення обов’язку подання декларацій в умовах воєнного стану», – йдеться у петиції.

Для того, щоб петиція потрапила на розгляд Президента України, її має підписати 25 тисяч громадян максимум за три місяці.

Підготував Андрій Самойленко, Leopolis.news