logo
14/06
13/06
12/06
11/06
2 ...

Суд виніс вирок одному з курсантів, який за гроші облив пам’ятник Бандері у Львові

03-02-2023 16:001061

Суд виніс вирок одному з курсантів, який за гроші облив пам’ятник Бандері у Львові

Галицький райсуд Львова визнав молодого чоловіка винним в оскверненні пам’ятника борцю за незалежність України у ХХ столітті.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 26 січня.

Йдеться про пам’ятник Степану Бандері, що у Львові на вулиці Митролита Ангеловича, 34.

Обвинувачений у 2018 році уклав контракт про проходження військової служби, був зарахований до академії за спеціальностю «Військове управління (сухопутні війська)».

Наприкінці січня 2021 року курсанту запропонували за 2000 гривень облити червоною фарбою пам’ятник Бандері, залучивши співвиконавця. Юнак погодився і отримав 2000 гривень, віддавши половину товаришу, який купив фарбу.

У ніч на 5 лютого 2021 року двоє юнаків облили червоною фарбою пам’ятник Степанові Бандері у Львові. Хлопці підбігли до пам’ятника і метнули пляшки з фарбою. На пам’ятнику з обох сторін утворилися плями, розміром близько 50х50 см.

11 лютого поліцейські затримали вандалів – студентів віком 19 та 24 роки з Хмельницької області, які навчаються у Львові.

У вироку написано, що зловмисники проявили аморальність до соціальних цінностей, протиставляючи себе суспільству, що обумовлюється різними підходами до оцінки історичних подій, тобто з хуліганських мотивів, а також із метою отримання грошової винагороди.

Своїми діями вони спричинили шкоду моральним засадам суспільства в частині пошани до загиблих борців за незалежність та суверенітет України та заподіяли майнову шкоду районній адміністрації в сумі 7100 гривень.

Раніше суд затвердив угоду про визнання винуватості щодо одного хлопця. Матеріали щодо його спільника і замовника виділено в окремі провадження.

Сьогодні обвинувачений є членом «35 окремого добровольчого загону самооборони Березняки», є учасником бойових дій, має міцні родинні зв’язки. Вважається, що він активно сприяв у розкритті злочину, завдану матеріальну шкоду відшкодував. Тому учасники справи дійшли згоди про можливість виправлення обвинуваченого без ізоляції від супільства.

Суд призначив 4 роки позбавлення волі умовно, зі зільненням від відбуття покарання з випробуванням на 1 рік.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news