logo
19/04
2 ...

На вул. Шота Руставелі за майже 75 тис. грн відновили історичну браму (ФОТО)

06-02-2023 21:251100

На вул. Шота Руставелі за майже 75 тис. грн відновили історичну браму (ФОТО)
Фото: Бюро спадщини

Триває відновлення історичних брам у будинках в старій частині Львова. Реставратори завершили відновлення металевої брами у будинку на вулиці Шота Руставелі, 34а, що поблизу Стрийського ринку. Історичні двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища фахівці відновлювали близько двох місяців.

Про це повідомляє ЛКП «Бюро спадщини».

«Стан брами до реставрації був незадовільний. Під значним нашаруванням старої фарби було багато кородованих і пошкоджених місць. Частину фрагментів металевих листів брами ми замінили на нові, а решту - відреставрували та скріпили на заклепки. Також була деформована нижня частина, знищені пороги та завіси. Нас чекало багато роботи», – зазначив майстер-реставратор Ярослав Пащак.

Окрім проведеного комплексу робіт над брамою, фахівці встановили старий австрійський механічний замок на ключ та виготовили нові ручки, які відповідають стилістиці брами. Також вони відновили усі втрачені декоративні елементи, що оздоблюють дверні полотна. 

Загальна вартість реставраційних робіт становила 74 660 грн. 

«З цієї суми місто оплатило майже 52 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news