logo
03/06
02/06
01/06
31/05
2 ...

У Туреччині через землетрус загинуло щонайменше 3500 людей, є 27 запитів від родичів щодо українців – посол

07-02-2023 15:21542

У Туреччині через землетрус загинуло щонайменше 3500 людей, є 27 запитів від родичів щодо українців – посол
Фото: з відкритих джерел

Посольство України в Туреччині намагається встановити контакт з українцями, які мешкають у регіонах, що постраждали від руйнівного землетрусу. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Ситуація дуже страшна, тому що за одну ніч фактично загинули тисячі людей. Зараз підтверджено 3500, але не виключено, що цифра буде зростати. Більше 20 тисяч отримали поранення і тисячі домів знищено. Про українців така інформація: маємо 27 запитів на комунікацію від родичів щодо громадян, які проживали в цих південно-східних регіонах. З них з 9 вже встановлено контакт. Частина з них дійсно постраждала в плані того, що знищене житло, але вони перебрались до родичів, знайомих, їхньому життю та безпеці нічого не загрожує. З іншими намагаємося встановити контакт, використовуючи різні методи комунікації, від урядових до приватних громадських кіл. Навіть запустили спеціальну компанію по пошуку українців, які могли постраждати в цьому регіоні», — повідомив Боднар.

Оцінюючи загальний масштаб уражень, пан Посол зазначив, що з приблизно 85 мільйонів населення Туреччини 13 млн вважаються такими, що постраждали.

«Це ті люди, які залишилися без житла, які проживали в тих регіонах. Серед знищених десь порядка 6,5 тисяч будинків. Значна частина поки що не врахована. Ще повної картини в деталях немає, але загальна країна доволі страшна. За різними оцінками це, скоріш за все, перевершує наслідки землетрусу 1999 року в районі Ізміту Стамбулу, де загинуло більше 17 тисяч осіб», — пояснив Посол.

Як писав Leopolis.news, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Туреччині, де 6 лютого стався землетрус.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news