У Чорному морі і лиманах Одещини встановлено заборону на вилов камбали

https://leopolis.news/post/80154/u-chornomu-mori-i-lymanah-odeshchyny-vstanovleno-zaboronu-na-vylov-kambaly

15/02/2023

Враховуючи науково-біологічне обґрунтування Одеського центру «ПівденНІРО», заборона триватиме по 30 квітня включно у Чорному морі і лиманах Одеської області, повідомляє Держрибагентство.

Тривалі терміни заборони пов’язані з біологічними особливостями розмноження глоси. Зокрема, цей вид має порційний тип ікрометання, тому нерест розтягнутий у часі. У північному Причорномор’ї та північно-західній частині Чорного моря нерест відбувається з лютого по квітень.

Нагадуємо, що за вилов камбали (глоси) під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, компенсація за одну особину незаконно виловленої глоси становить 1 700 грн.

Довідково

Нереститься камбала (глоса) на третьому році життя на глибині 25-40 метрів. Плодючість самиць – до 1 млн ікринок. Випущена ікра перед метаморфозом опускається на дно водойми. Мальки, які вилупилися з ікринок, протягом декількох місяців залишаються біля поверхні, де харчуються дрібними планктонними організмами. Молоді екземпляри глоси плавають у прибережній зоні, низько над дном і майстерно зариваються в пісок, залишаючи на поверхні лише очі. Підростаючи, риба переселяється на великі глибини.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news