logo
03/06
02/06
01/06
31/05
30/05
29/05
2 ...

Суд просять оштрафувати нардепа Камельчука та позбавити його права на держпосади на 3 роки

07-03-2023 17:30466

Суд просять оштрафувати нардепа Камельчука та позбавити його права на держпосади на 3 роки
Фото: dsnews.ua

Під час судових дебатів на засідання Вищого антикорупційного суду прокурор попросив суд оштрафувати обвинуваченого у недекларуванні квартири нардепа від фракції «Слуга народу» Юрія Камельчука на 51 тисячу гривень.

Як повідомляє sud.ua, прокурор у справі за обвинуваченням нардепа у недекларуванні орендованої квартири та наявності заборгованості перед «Приватбанком» попросив Вищий антикорупційний суд оштрафувати його на 51 тисячу гривень та позбавити на строк до 3 років права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функції держави.

На думку прокурора, докази зібрані обвинуваченням були належними та допустимими і підстав для пом’якшення покарання відсутні.

«Загалом вважаю, що склад вказаного злочину доведено поза розумним сумнівом…Обставин, які обтяжують чи пом’якшують покарання Камельчука теж не встановлено. Враховуючи викладене прошу визнати винним Камельчука Юрія Олександровича та призначити йому покарання у 3 тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 51 тисячі гривень з позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функції держави на строк до 3 років», зауважив прокурор.

Зі свого боку Камельчук під час допиту відкинув звинувачення у намірі приховати оренду квартири та заявив, що готовий в будь-який час задекларувати її.

«Я повідомляв НАЗК, що не користувався нею 183 дні і готовий в будь-який час задекларувати», - зауважив депутат

Стосовно боргу перед «Приватбанком», парламентар наголосив, що заборгованість перед банком виникла через шахрайські дії. Він також розповів свою версію її появи

«Йшлося про співпрацю з брокером про те, що я можу використовувати гроші для торгівлі на біржі, використовуючи його підказки, однак на моєму рахунку з’явилися мінуси», - зазначив політик, додавши, що написав заяву до банку про шахрайські дії.

Камельчук додав, що спочатку банк задовольнив його заяву та повернув гроші, однак після цього ухвалив інше рішення та не пояснив зміну позиції.

На наступному засіданні обвинувачений виступить з останнім словом після чого суд піде до нарадчої кімнати для постановлення вироку.

Слід зазначити, що в разі постановлення обвинувального вироку нардепу, який набере законної сили він втратить депутатський мандат.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news