logo
08/06
07/06
06/06
05/06
02/06
01/06
2 ...

В Антарктиді відколовся масивний льодовик розміром з Лондон (ВІДЕО)

15-03-2023 13:20618

В Антарктиді відколовся масивний льодовик розміром з Лондон (ВІДЕО)
Фото: Айсберг А81, скріншот з відео

Полярники великої Британії показали масивний айсберг A81, який відколовся від антарктичного шельфового льодовика Бранта 22 січня.

Відео з крижаним гігантом продемонструвала Британська антарктична служба (BAS).

A81 відірвався, коли велика тріщина в льоду, яка називається Chasm-1, поширилася на весь шельфовий льодовик. Айсберг рухається і уже знаходиться на відстані 150 км від місця, де він відколовся.

Площа айсберга – 1550 кв. км – він майже такий же, як Лондон.

Рівень льоду довкола Антарктиди є найнижчим за 45 років – кліматологи

 

Динамічні аерофотозйомки показують, наскільки масивною є ця крижана брила, що виглядає як нескінченне простирадло навіть з висоти.

«Але те, що ми бачимо, – це лише частина маси айсберга, більша частина якого простягається на сотні метрів у глибину», – зазначають полярники.

А81 – це уже другий великий айсберг, який відколовся в цьому регіоні за останні два роки. І хоч відкол айсберга є природним процесом, він все одно може спричинити хаос у навколишньому середовищі.

Екологи зазначають, що айсберг такого розміру матиме великий вплив на океанські екосистеми, які підтримують багате розмаїття морської дикої природи в цьому антарктичному регіоні. Цей вплив може бути як позитивним, так і негативним.

Зокрема, танення айсберга вивільнить багато поживних речовин, які можуть сприяти росту мікроскопічних рослин, як-от фітопланктон, що лежать в основі океанічних харчових ланцюжків. 

Однак танення в таких великих масштабах може негативно впливати на довкілля, бо в океан потрапляє багато прісної води. Рівень солоності вод знижується і вони стають непридатними для життя багатьох видів фітопланктону і зоопланктону.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news