logo
19/04
18/04
2 ...

Відновлення, захист, децентралізація, інтеграція до євромережі: Шмигаль назвав головні завдання в енергетиці цьогоріч

17-03-2023 21:42592

Відновлення, захист, децентралізація, інтеграція до євромережі: Шмигаль назвав головні завдання в енергетиці цьогоріч
Фото: kmu.gov.ua

Рік тому Україна здобула «енергетичний безвіз» із ЄС. У критичний момент, коли агресор наступав на всіх фронтах, Україна швидко синхронізувалася з європейською енергомережею ENTSO-E та стала частиною енергетичного простору єдиної Європи. 

Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Урядовий портал.

«Ми зірвали наміри ворога зруйнувати українську енергетику, отримали доступ до європейського енергетичного ринку, влітку наповнювали бюджет за рахунок експорту електроенергії. А в період інтенсивного ракетного терору, навпаки, Європа допомогла нам — ми імпортували електрику з ЄС», — відзначив очільник Уряду.

Денис Шмигаль підкреслив, що це зробило нас міцнішими та стійкішими. Наразі виробляється достатньо електроенергії, аби покрити споживання, та оперативно усуваються проблеми з розподільчими мережами, які пошкодив ворог.

Головними завданнями на цей рік в енергетиці, за словами Прем’єр-міністра, стануть відновлення та захист енергооб’єктів, децентралізація енергосистеми, подальша інтеграція до європейського енергетичного простору, збільшення наших імпортно-експортних можливостей.

«На усіх етапах маємо підтримку ЄС. Вже зараз завдяки Єврокомісії реалізуємо програму з обміну старих ламп розжарювання на LED-лампи. Також очікуємо на першу партію сонячних панелей, які сприятимуть диверсифікації нашої генерації», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр подякував українським енергетикам за рік героїзму та європейським партнерам за надійне плече підтримки.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news