Психологи Мальтійської служби допомоги за рік на Львівщині надали підтримку понад 20 тис. людей

https://leopolis.news/post/82095/psyhology-maltiysko-slujby-dopomogy-za-rik-na-lvivshchyni-nadaly-pidtrymku-ponad-20-tys-lyudey

19/03/2023

Про це повідомляє пресслужба ЛОВА.

При цьому вона співпрацює з консультативно-координаційними центрами, які за ініціативи Львівської ОВА розгорнули у всіх районах області. 

«Подолання викликів, які зараз переживають українці, потребує чіткої координації і зрозумілих послідовних кроків. Щоб згуртуватися та надавати цільову підтримку там, де є найбільша потреба, Мальтійська служба допомоги долучилися до ініціативи Львівської ОВА – консультативно-координаційних центрів. Такі центри працюють у всіх районах нашої області і безкоштовно допомагають людям у скруті.

Упродовж року психологи Мальтійської служби допомоги надали підтримку понад 20 тисячам людей. Це як вимушені переселенці, так і місцеві жителі», – розповів очільник Львівської ОВА Максим Козицький. 

У співпраці з обласною адміністрацією в межах робочої групи «Медико-психосоціальної допомоги ВПО» започаткували роботу з дітьми та педагогами в навчальних закладах. Адже саме освітній простір може стати ресурсним місцем для дітей, що пережили психотравмівні події чи переживають складні періоди свого життя. Також проводять спеціалізовану підготовку фахівців освітнього простору щодо кризового реагування, ментального здоров’я та плекання резильєнтності, щоб створити опорну мережу психологічної стабільності в громадах. 

«Працюючи з перших днів системно, бачимо і усвідомлюємо, що психологічної допомоги потребують як люди, що покинули свій дім через війну, так і родини наших захисників, волонтери, мешканці приймаючих громад, постраждалі від ракетних обстрілів у регіоні. Ми поруч з кожним українцем, бо ментальне здоров’я нації складається з психологічної стійкості кожного з нас. Крім того, ми свідомі того, що на війні гинуть наші герої, жінки і діти, наші батьки. Психологічна підтримка при втраті близьких є особливо важливою. Тому  кожному з нас зараз потрібно опанувати основи психологічних знань для того, щоб навчитися бути поруч із людьми, які потребують допомоги, навчитися «обіймати серцем» тих, хто втратив близьких через війну», – зазначили представники Мальтійської служби допомоги. 

Якщо ви перебуваєте у складних життєвих обставинах і потребуєте психологічної чи іншої допомоги, зареєструйтесь за посиланням або телефонуйте за номером 112. 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news