logo
30/05
29/05
25/05
24/05
22/05
18/05
16/05
15/05
10/05
08/05
05/05
2 ...

Дослідники природи із Червонограда, провели обстеження витоків річок Іква та Стир (ФОТО)

20-03-2023 10:36439

Дослідники природи із Червонограда, провели обстеження витоків річок Іква та Стир (ФОТО)
Фото: Михайла Шишки

У неділю, 19 березня, любителі автентичної природи рідного краю від громадської організації «За Обрій» із міста Червоноград, провели аматорські дослідження витоків річок Іква і Стир, що беруть свій початок на території Підкамінської громади Золочівського району Львівщини.

Під час обстеження річки Іква, яка протікає за селом Черниця на Підкамінеччині, дослідники-аматори особливо цікавилися водними джерелами її витоків, що є початковою фазою основного русла. В процесі огляду витоків Ікви, було зафіксовано географічні координати наявності водного ресурсу в руслі ріки тощо.

Також того дня червоноградські природолюби із ГО «За Обрій» оглянули ще й витоки річки Стир, особливо її джерела, що формують перші водні потоки на природоохоронній території Комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг».

Перебуваючи на ділянках цього своєрідного природоохоронного резервати, мандрівники-природолюби з Червонограда мали нагоду споглядати мальовничі букові лісостани, де зростають поодинокі буки-патріархи та модринові на насадження, а також любувалися унікальними закам’янілими пісковиками всіляких химерних форм, які , як зазначено науковцями у Міжнародній хроностратиграфічній шкалі, мільйони років тому вийшли на поверхню із дна палеоісторичного Сарматського моря внаслідок зсуву тектонічних плит земної кори.

Коментуючи мандрівку, керівник групи червоноградських дослідників природи Михайло Сідоров розповів про враження від побаченого, особливо про те, наскільки є цікавими природні ландшафти у цій місцевості, де у  комплексі наявні водні джерела, невеличкі ручаї, що формують річки. А ще він говорив про те, як та чи інша річка формує улоговину, де поруч неї, у певний час, були засновані людські поселення тощо. «Особливо гарні враження залишилися від мандрівки територією комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи. Тут несказанно мальовничі букові лісостани (до речі, вони завжди нас вражають), а також прекрасні вершини Збараж і Триніг», – зазначив Михайло Сідоров.

Завершилася недільна мандрівка дослідників природи від Червоноградської ГО «За Обрій» оглядом гідрологічного заказника «Пониківський, від водойми якого уже повномасштабно тече річка Стир.

Михайло Шишка, журналіст, спеціально для Leopolis.news

Фото автора