logo
30/05
29/05
27/05
26/05
2 ...

Львівські податківці розповіли про нюанси обчислення та сплати транспортного податку

21-03-2023 12:43215

Львівські податківці розповіли про нюанси обчислення та сплати транспортного податку
Фото: id-legalgroup.com

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що обчислення суми  транспортного податку здійснюється контролюючим органом за податковою адресою (місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об’єкт оподаткування.

Податкове повідомлення-рішення про сплату cуми податку разом із детальним розрахунком суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт, пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. 

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного періоду, податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років. 

У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news