logo
02/06
01/06
31/05
30/05
29/05
2 ...

Вакцинуватися повинні і ті, хто перехворів на ковід – медики

21-03-2023 20:37363

Вакцинуватися повинні і ті, хто перехворів на ковід – медики

Упродовж останніх семи тижнів у Львівській області зростає захворюваність на COVID-19.

Про це інформує пресслужба Львівської ОВА.

Якщо у 2020 році було мало інформації про коронавірус та протидію його розповсюдженню, то станом на сьогодні, завдяки широкому використанню вакцини, вдалося попередити величезну кількість летальних випадків захворювання, низку ускладнень і високий відсоток госпіталізації. Три роки пандемії створили довіру до вакцинації від COVID-19 у більшості людей.

Але залишається ще частина тих, хто важко переніс захворювання вперше чи вдруге, і вважають, що імунітет, який залишився після перенесеної хвороби, буде тривалим та вбереже їх від наступного інфікування. Проте, як показує досвід, це не зовсім так, зазначила на брифінгу у Львівській ОВА щодо вакцинації від COVID-19 керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з епідеміології Наталія Іванченко.

«Імунітет як після перенесеної хвороби, так і після першої або другої дози вакцини проти COVID-19, має тенденцію до зниження. Тобто, титри антитіл падають і людина при зустрічі з іншою людиною, яка виділяє вірус, може інфікуватися і організм може відповісти захворюванням. Тому науковці всього світу, працюючи над тим, щоб зменшився ризик інфікування та захворювання на COVID-19, закликають отримати базовий комплекс вакцинації (тобто, дві дози вакцини або одну дозу – залежно від вакцини). Далі потрібно ввести додаткові бустерні дози для того, щоб постійно тримати організм у захищеному стані»,  – пояснила Наталія Іванченко.

Першу бустерну дозу слід вводити не раніше ніж через 5 місяців після повного вакцинального комплексу. Якщо минуло більше часу, також є потреба зробити бустерну дозу. Другу бустерну варто вводити вже через 4 місяці. Якщо цей час пройшов, вакцинуватися можна і пізніше, але мінімальний інтервал між бустерними дозами має становити саме 4 місяці.

Наталія Іванченко також повідомила, що базовий вакцинальний комплекс отримали менше 42% жителів Львівщини. Це мало. На Львівщині найбільш активно вакцинуються молоді люди і люди середнього працездатного віку. Важливим все ж залишається  охопити вакцинацією людей старшого віку, тому що серед вікової групи 70 і більше років спостерігається найбільша кількість летальних випадків. Загалом на Львівщині, від початку пандемії, коронавірус забрав життя понад 6 тисяч людей. Відсоток ускладнень та госпіталізацій значно вищий серед людей, старших за 60 років.

Епідеміологиня додала, що першу бустерну дозу на Львівщині отримали лише трохи менше 8% населення, другу бустерну – менше 1%. Тож вірус має можливість далі поширюватися в суспільстві і викликати нові випадки захворювань. Так, впродовж останніх семи тижнів на Львівщині фіксують підйом захворюваності на COVID-19  – від 200 до 1250 випадків за тиждень.

«Реєструємо летальні випадки. За останній тиждень коронавірус забрав життя 10 жителів області. Тиждень перед тим – 18 мешканців (з них лише 1 людина була вакцинована однією дозою вакцини. Інші 17 не були вакциновані взагалі). Отже, якщо люди старшого віку мають низку хронічних захворювань, вони мають ризик захворіти на COVID-19 і їхній організм з усіма супутніми хворобами може не впоратися з коронавірусом. Тому варто зробити першу і другу дозу, першу і другу бустерну дозу, для того, щоб організм був завжди напоготові зустрітися з вірусом»,  – наголосила медикиня.

На Львівщині є 165 стаціонарних пунктів щеплень. Також в області працюють три мобільні бригади, які періодично їздять на підприємства, установи, організації, у віддалені місцевості, для того, щоб наблизити послугу з вакцинації до людей.

Leopolis.news