logo
17/05
2 ...

СБУ сьогодні відзначає 31-шу річницю створення: очільник Львівщини привітав усі підрозділи спецслужби

25-03-2023 11:42619

СБУ сьогодні відзначає 31-шу річницю створення: очільник Львівщини привітав усі підрозділи спецслужби
Фото: СБУ

 Офіційна дата створення української спецслужби – 25 березня 1992 року.

У цей день Верховна Рада прийняла закон «Про Службу безпеки України». І невдовзі особовий склад СБУ склав присягу на вірність народу, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Одразу перед Службою постали надзвичайно серйозні виклики – захист державної безпеки і суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності і оборонного потенціалу. 

У складі СБУ були створені підрозділи розвідки і контррозвідки, захисту національної державності і протидії тероризму, військової контррозвідки, боротьби з корупцією і організованою злочинністю, урядового зв’язку, підрозділ спецпризначення «А» тощо.

Служба динамічно розвивалася і співпрацювала з міжнародними партнерами. З часом СБУ стала центром антитерористичної системи держави. До її обов’язків віднесені не лише захист державної таємниці, а й національного інформаційного простору, кібербезпеки.

 «Службі безпеки України – 31 рік. Вітаю усі підрозділи оновленої бойової Служби безпеки України. Дякую за ваш внесок у майбутнє нашої держави. Дякуємо за все, що ви вже зробили та продовжуєте робити для нашої перемоги. За те, про що ми знаємо, і за те, про що дізнаємося після того, як остаточно виженемо oкупaнтiв. Вічна пам’ять та шана тим людям з ваших лав, які віддали найцінніше під час виконання своїх професійних та громадянських обов’язків. Повага тим, хто кожен свій ранок починає з гаслом «Ваша безпека – наша турбота», - начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

З початком російської агресії у 2014 році Служба сконцентрувала свої ресурси на протидії гібридній війні, сепаратизму та збереженню територіальної цілісності. Наші співробітники беруть участь у спецопераціях, в тому числі на Сході України.

У 2019 розпочалася реформа СБУ, яка має визначити якісно нові пріоритети в її роботі. 

Зокрема, спецслужба зосередить більше увагу на контррозвідувальній протидії загрозам державній безпеці, кібербезпеці, боротьбі з тероризмом, захисті державної таємниці тощо. І водночас посилить аналітичний блок, аби діяти проактивно і нейтралізувати безпекові загрози на ранньому етапі.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news