logo
08/06
07/06
06/06
2 ...

З українських портів відправлено ще 150 тисяч тонн агропродукції для країн Азі

27-03-2023 21:56248

З українських портів відправлено ще 150 тисяч тонн агропродукції для країн Азі
Фото: facebook.com/MinInfra.UA

Сьогодні, 27 березня, порти «Чорноморськ» та «Південний» відправили 3 судна з продовольством для країн Азії. Серед них балкер ASL ILEANA з 54,6 тисячі тонн пшениці для Бангладешу.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

Бангладеш гостро відчуває економічну кризу, внаслідок якої населення стикається з проблемою купівлі продовольства за високими цінами. Водночас країна залишається ключовим споживачем української пшениці — з початку роботи «Зернової ініціативи» країна отримала понад 710 тисяч тонн пшениці з України.

Ці обсяги могли б бути вище, якби росіяни цілеспрямовано не сповільнювали інспекції суден в Туреччині.

Тим паче завдяки «Зерновій ініціативі» та наявності українського зерна на ринку світові ціни на продовольство утримуються від подальшого зростання. Це дозволяє таким країнам як Бангладеш забезпечувати населення продовольством.

З 1 серпня з портів Великої Одеси вийшли 848 суден, які експортували 25,9 мільйона тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки. Наразі в портах Великої Одеси на 19 суден вантажать 680 тисяч тонн агропродукції. По «зерновому коридору» рухаються 3 судна під завантаження.

Ситуація з інспекціями в територіальних водах Туреччини стабільно важка: на добу відбувається в середньому 6 інспекцій як на вхід до портів, так і на вихід (половина від затвердженого плану), а на інспекцію в черзі очікують 94 судна.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news