logo
30/05
29/05
26/05
25/05
2 ...

Верховний Суд виправдав ексміністра інфраструктури

28-03-2023 17:02236

Верховний Суд виправдав ексміністра інфраструктури
Фото: Володимир Омелян

Верховний Суд України підтвердив виправдальний вирок Вищого антикорупційного суду щодо колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна у справі про зменшення портових зборів у 2017 році.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Сьогодні Верховний Суд поставив остаточну крапку в спекуляціях НАБУ! Це почалося з затишної приватної розмови в високому кабінеті в далекому 2020 році.

- ти ж розумний, є хороша вакансія, чудові перспективи і гідне фінансове забезпечення. До речі, ми знаємо, що проти тебе є кримінальне провадження НАБУ. Думаю, Єрмак зможе вирішити це питання. Єдина умова з нашого боку - не критикувати Зеленського і Єрмака.

- вибачте, це звучить дуже спокусливо і я мав би за честь працювати разом із Вами, але я не зможу мовчати, коли мою країну знищують корупціонери і ідіоти», – зазначив Омелян.

«Через тиждень після моєї відмови у мене зворушливе співпадіння: відбувається обшук ДБР і у той же ж день детектив НАБУ викликав мене на допит у якості свідка, щоб, як пізніше з’ясується, вручити підозру у кримінальному провадженні щодо завдання збитків державі на 30 млн грн через зниження портових тарифів і зборів. Детектив заскочений фактом обшуків у мене ДБР і переносить зустріч на наступний тиждень.

НАБУ включає піар-машину: «Омелян зі злим умислом закрився в кабінеті і підписав злочинний наказ», «збиток державі мін 30 млн грн», «всі були проти, але Омелян ввів усіх в Оман(у)», посадити-розстріляти-конфіскувати!», – додав він.

На думку Омеляна, за методами роботи, кваліфікацією і мотивацією - нові антикорупційні органи нічим не відрізняються від інших силових структур.

«Є сильні і слабкі співробітники, є досягнення і провали. Дуже сподіваюся, що справи не продають, але політичний вплив на керівництво НАБУ і САП - очевидний. І нездатність протидіяти цьому впливу, втручання в незалежність САП і НАБУ призведе до їхньої дискредитації та ліквідації», – зазначив він.

Як повідомляли, у жовтні 2021 року Вищий антикорупційний суд виправдав колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якому інкримінували видання наказу про зменшення усіх портових зборів, окрім маякового, на 20%.

За версією слідства, один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету, тому змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр. Також Міністерство фінансів України виступало проти зменшення усіх портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет. Про це Мінфін неодноразово інформував міністра інфраструктури, казали у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news