logo
17/04
16/04
15/04
2 ...

В Україні цьогоріч олійних культур посіють більше, а виробництво зернових зменшиться

29-03-2023 13:53493

В Україні цьогоріч олійних культур посіють більше, а виробництво зернових зменшиться
Фото: UkrMedia

У цьому році прогнозується збільшення посівних площ під олійні культури і часткове зменшення під зернові й кукурудзу.

В цілому по валовому виробництву і потенційній вартості майбутнього врожаю Україна вийде на показники аналогічні в порівняні з 2022 роком. Про це в ефірі марафону «Єдині новини» заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає Урядовий портал.

«На 10-15% буде збільшено посівні площі під соняшник, сою і ріпак. Гарна новина – планується збільшення посівів цукрового буряку. Виробництво зернових культур зменшиться, бо восени посіяно менше озимої пшениці через несприятливі погодні фактори. На 10-12% скорочено посівні площі кукурудзи у зв’язку з дорогою логістикою», - розповів Тарас Висоцький.

Перший заступник Міністра зауважив, що цього року аграрії зіштовхнулися з низкою викликів, особливо на деокупованих територіях. Зокрема, скорочення посівних площ, заміновані поля, фінансові проблеми, обмеження ринків збуту і дорога логістика, адже країна-агресор продовжує блокувати повноцінну діяльність чорноморських портів.

Водночас за його словами, Уряд робить все можливе, щоб розв'язувати ці проблеми. Затверджено програму про продовження пільгового кредитування для агросектору, працює штаб щодо гуманітарного розмінування, пролонгована зернова ініціатива. Також суттєво розвинулася альтернативна логістика - розбудовані додаткові автомобільні і залізничні пункти пропуску.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news