У п'яти населених пунктах деокупованих областей стартує пілотний проєкт із комплексної відбудови – Шмигаль

https://leopolis.news/post/82749/-u-pyaty-naselenyh-punktah-deokupovanyh-oblastey-startue-pilotnyy-proekt-iz-kompleksno-vidbudovy--shmygal--

29/03/2023

Про це повідомляє Урядовий портал.

У нараді взяли участь Віцепрем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, Віцепрем'єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм, представники МОЗ, МОН, МКІП та інші.

Зокрема, було визначено дати старту й перші проєкти комплексної відбудови на звільнених територіях. Попередньо обрано по одному населеному пункту в Київській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, у яких розпочнеться масштабне відновлення за принципом «build back better».

«Закон, необхідний для початку масштабних проєктів відбудови, ухвалений Парламентом і підписаний Президентом. Визначено п’ять населених пунктів, де стартує пілот. Ідеться не лише про відбудову житла, але й лікарень, шкіл, садочків, ЦНАПів, об’єктів культури тощо. Усе має комплексно відновлюватися з урахуванням вимог безпеки та сучасних практик за принципом «краще, ніж було», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Також учасники наради обговорили підготовку й ухвалення необхідних підзаконних актів для запуску механізму компенсацій за пошкоджене та знищене майно.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news