Львівський органний зал запрошує на концерти у квітні

https://leopolis.news/post/82761/lvivskyy-organnyy-zal-zaproshue-na-koncerty-u-kvitni

29/03/2023

Про найцікавіші повідомили в органному залі.

28 квітня, в рамках проєкту Ukrainian Live, відбудеться друга подія з циклу симфонічних концертів, на яких протягом цього року буде виконуватись рідкісна музика з полиць львівських архівів. Історичний концерт «Вербицький. «Підгіряни» — унікальна подія. Автор музики Національного Гімну України написав музичний супровід до понад 20 вистав. Друге життя цьому твору сьогодні дало оркестрування Володимира Богатирьова, створене спеціально на замовлення Львівського органного залу. Почуємо цей легендарний твір у виконанні Луганського симфонічного оркестру та чоловічого хору “Гомін” під дириґуванням Івана Остаповича.

Протягом великодніх вихідних 16 та 17 квітня в Органному залі заплановано сім органних концертів. У неділю о 14:00 органіст із Києві Володимир Кошуба подарує віртуозний концерт. 16 та 17 квітня львівські органістки Світлана Позднишева та Ольга Стрілецька виконають спеціальні великодні програми. Також у ці дні запрошуємо послухати музику Баха та Вівальді на органі у виконанні Олени Мацелюх.

1 квітня на слухачів Органного чекає насучасніша, найактуальніша та найсвіжіша музика в одному концерті – і це не жарт! У рамках проєкту Ukrainian Live, спільно з Львівською національною музичною академією імені Миколи Лисенка, почуємо концерт «Музика молодих львівських композиторів. Ukrainian Live». Кураторка проєкту – Богдана Фроляк.

Соліст Національної філармонії України та один із найкращих класичних гітаристів України Андрій Остапенко зачарує своїм віртуозним володінням цього прекрасного й темпераментного інструменту на концерті 9 квітня у Органному залі. Запрошуємо згадати щось «своє» під звуки «Іспанської гітари».

6 та 7 квітня о 22:00 Львівський органний зал запрошує на особливий концерт «Бах при свічках», що відбудеться тоді, коли ніч огорне місто. Музиці великого композитора Йоганна Себастьяна Баха дуже пасує подібна атмосфера таємничості та загадковості, яку створює полумʼя свічок. Приблизно так було за часів, коли жив і творив сам композитора. А майстерна гра органістки Олени Мацелюх ще більше занурить нас у цю загадковість.

Меланхолія – почуття, відоме кожному з нас. Проте приходить воно зазвичай восени. А як щодо весняної меланхолії? 21 квітня оркестр Луганської обласної філармонії під батутою дириґента Івана Остаповича запрошує помріяти та пережити це почуття на концерті «Меланхолія. Симфонічний концерт». Лунатиме винточено прекрасна музика Яна Сібеліуса та Франка Бріджа.

Органістки Світлана Позднишева та Ольга Стрілецька створили фантастичну програму для маленьких слухачів і їхніх батьків. Сімейний органний концерт «Карнавал тварин» – це найкращий спосіб познайомити малечу із класикою. А ще – унікальна можливість побачити, як грають на органі в чотири руки і ноги!

Фінальним акордом місяця стане концерт 30 квітня «Європейська органна класика» у виконанні солістки Чернівецької обласної філармонії Світлани Бардаус. До нової програми органістки увійшли твори європейських композиторів, які здатні продемонструвати всю красу та багатогранність львівського органа в одному концерті.

Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою докум  ент, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Leopolis.news