logo
30/05
29/05
28/05
27/05
2 ...

Французький суд відмовив Україні в екстрадиції Жеваго

30-03-2023 16:52327

Французький суд відмовив Україні в екстрадиції Жеваго
Фото: censor.net

У четвер, 30 березня, суд у місті Шамбері (Франція) відмовив у екстрадиції українського олігарха Костянтина Жеваго до України.

Як повідомляє «Еспресо», суд відхилив запит після ретельного розгляду всіх матеріалів справи, з урахуванням усіх доказів та аргументів, які надала сторона захисту.

Як відомо, екстрадиційний запит про видачу К.Жеваго був поданий українською стороною, зокрема Офісом генерального прокурора та Державним бюро розслідувань (ДБР), в рамках розслідування кримінального провадження про начебто розтрату коштів банку «Фінанси та кредит».

На переконання українського бізнесмена, ухвала французького суду  підтверджує, що справа проти нього не має ніякого юридичного підґрунтя.  Натомість це переслідування містить політичний мотив та явні ознаки піар-кампанії державних правоохоронних органів.

«Це справедливе рішення французького суду підтверджує відсутність достатніх підстав для екстрадиції та доводить необґрунтованість висунутих звинувачень. Сподіваюся, що ДБР і Генпрокуратура нарешті вислухають мої аргументи та будуть дотримуватися закону у подальшому розгляді цієї справи», – каже Жеваго.

Нагадаємо, суд заарештував активи Жеваго на суму майже 46 млн грн.

Також судом арештовано вертоліт Жеваго.

Зазначимо, що у березні 2016 року ліквідатор банку звернувся до правоохоронців із заявою про злочин через списання з коррахунків в Meinl Bank AG та Bank Frick & Co AG коштів банку на 113 млн дол. нібито за неповернення компанією Nasterno Commercial Ltd. кредитів цим банкам під заставу грошей на коррахунках АТ «Банк «Фінанси та Кредит».

За цим епізодом у вересні 2019 року ДБР оголосило підозру колишньому власнику банку, а у липні 2021 повідомило про його міжнародний розшук.

У грудні 2022 року Жеваго затримали на гірськолижному курорті Куршавель у Франції.

За даними слідства, до цієї схеми причетні колишній власник та посадові особи банку. Матеріали щодо одного з фігурантів, Демченка О.І. (колишній помічник Жеваго у Верховній Раді та номінальний власник Nasterno Commercial Ltd.), виділено в окреме провадження. Цивільний позов банку до Демченка про стягнення 2,5 млрд грн задоволено в повному обсязі.

У 2021 році Жеваго купив 5 спиртзаводів, у тому числі на Львівщині.

Згідно з рейтингом Forbes, на кінець 2022 року Костянтин Жеваго — п'ята найбагатша людина України. Правда, з лютого його статки впали з 2,1 мільярда доларів до 1,4 мільярда.

 

 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news