logo
06/06
2 ...

В якому віці краще робити пересадку волосся?

31-03-2023 11:18298

В якому віці краще робити пересадку волосся?

Густе та пишне волосся завжди привертає увагу, робить свого власника молодим та привабливим. Якщо ж з якоїсь причини з’явилось облисіння, це часто стає серйозним психологічним бар’єром. Долають цю проблему здебільшого домашніми та косметичними методами лікування. А в критичних випадках застосовується пересадка волосся. Ця процедура проводиться сучасними пластичними хірургами швидко і практично безболісно. Але чи є вікові межі, коли її проведення має найбільший сенс?

Ідеальний час для пересадки волосся

Метод трансплантації фолікулів в першу чергу рекомендують тим, у кого спадкове облисіння. В таких випадках домашня та консервативна терапія не дає результатів, тому варто зосередитись на більш ефективних варіантах.

Приблизні вікові градації для ефективної пересадки волосся:

·        Для чоловіків — 30–45 років.

·        Для жінок — старше 45 років.

Терміни проведення процедури дуже часто залежать від ступеня інтенсивності випадання волосся. При необхідності вікові обмеження відходять на другий план, головне — професійне виконання всіх маніпуляцій. Саме на такому рівні виконується пересадка волосся в Києві в Anacosmo, де працюють кращі спеціалісти цієї сфери.

Стани, при яких потрібна процедура

Алопеція — головне показання до трансплантації волосся. Буває двох видів — рубцева та безрубцева. До першого виду належать первинна та вторинна алопеція, а до другої — гніздова, дифузна, тракційна та андрогенна. 

Гніздова та дифузна алопеція певною мірою можуть піддаватись лікуванню консервативними методами. При вторинній рубцевій, тракційній і особливо андрогенній — найчастіше застосовують пересадку волосся, яка дозволяє значно покращити ситуацію.

Особливості розвитку андрогенної алопеції

Може почати проявлятись вже після 20 років, переважно у чоловіків. Лінія волосся починає відступати і з кожним роком підіймається все вище. Потім на потилиці з’являється мигдалина — невелика, здебільшого кругла, ділянка облисіння. Поступово межі порідіння лінії волосся та потилиці розширюються, що призводить до алопеції. При цьому варто звернути увагу, що:

·        розвиток спадкової андрогенної алопеції у жінок часто пов’язаний з менопаузою;

·        у жінок здебільшого випадає волосся вздовж потилиці;

·        цілковите облисіння серед жінок зустрічається рідко (за умови відсутності гормональних збоїв в організмі).

При андрогенній алопеції спостерігається підвищена чутливість фолікулів до андрогена DHT, через що волосини починають випадати. До цього гормону найбільш чутливі фолікули саме в ділянках потилиці та росту волосся. Якщо потрібний спосіб тривалого та стійкого усунення наслідків облисіння — це лише трансплантація попередньо підготовлених графтів.