Традиції та етикет вживання їжі у Японії ®

https://leopolis.news/post/82864/tradyci-ta-etyket-vjyvannya-ji-u-yaponi-

31/03/2023

Особливості японського етику під час їжі

Насправді японська культура – це про традиції та етикет, а ще – про цілий набір правил, де важливо дотримуватись кожної дрібнички, аби не скласти про себе погане враження.

Все починається безпосередньо у японських ресторанах, де суворо дотримуються правил та традицій. Наприклад, перш ніж принести гостям їжу, офіціанти подають кожному гостеві тепле, вологе полотенце. Воно має назву осіборі, й використовується для того, аби витерти руки перед тим, як розпочинати вживання їжі. Важливо також не прибирати це полотенце, оскільки воно може знадобитись, адже японську кухню можна їсти руками теж.

Якщо говорити про особливості вживання, то столовим приладдям в Японії вважаються не лише руки, а й палички. Ніж, виделка та ложка не мають особливої популярності. При цьому більшість правил етикету стосується саме використання паличок.

Наприклад, не можна встромляти їх у їжу, стукати по столу, облизувати або надто довго тримати у роті, вказувати ними на людину поряд з собою або просто розмахувати на всі боки. Окрім таких базових правил варто відзначити, що порпатись ними у загальній тарілці на столі, обираючи собі найкращий шматочок, теж заборонено. Вважається, що, якщо ви доторкнулись паличкою до шматочка суші – ви маєте його з’їсти.

Також не можна передавати власними паличками їжу для другої людини. Це витікає з попереднього правила, оскільки торкатись шматочка, який хочеться з’їсти, можна лише власними паличками. А ще не можна наштрикувати шматочки на паличку, оскільки в японській культурі так роблять лише на поминках.

Якщо ви вже закінчили споживати їжу, варто вкласти ваше приладдя на спеціальну підставку або тарілку, так, аби воно стирчало гострими кінчиками у лівий бік. Якщо перед вами немає підставки, а тарілки брудні – просто загорніть їх у паперову обгортку, у якій вони були до цього.

Доставка ролів у Дрогобичі від Смакі-Макі

Коли ви обираєте, де смачно у місті Дрогобич попоїсти ролів – зверніть увагу на ресторан під назвою Смакі-Макі.

Заклад пропонує надшироке меню, а також можливість обирати, які шматочки ви будете куштувати сьогодні – веганські, м’ясні, рибні, сирні, з овочами або фруктами тощо. А також усі інгредієнти на кухні ретельно перевіряються перед використанням, завдяки чому ваші страви свіжі та поживні, безпечні навіть для дітей.

Ресторан має власну кур’єрську доставку, що діє у місті та за його межами. До того ж у випадку, якщо кур’єр запізниться, ви отримаєте бонусні бали на рахунок, які зможете використати, як знижку, під час будь-якого наступного замовлення.