logo
02/10
01/10
2 ...

Денис Шмигаль: Довідки мають ходити за військовими, а не навпаки

26-04-2023 10:451768

Денис Шмигаль: Довідки мають ходити за військовими, а не навпаки
Фото: Урядовий портал

Під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо оптимізації процесів військово-лікарської експертизи та реформування системи медико-соціальної експертизи.

Як інформує Урядовий портал, у нараді також взяли участь міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, міністр соціальної політики Оксана Жолнович, командувач Медичних сил ЗСУ, генерал-майор медичної служби Тетяна Остащенко, представники уряду, Верховної Ради.

«Довідки мають ходити за військовими, а не навпаки. Продовжуємо впроваджувати цей принцип у сфері проходження військово-лікарських комісій і медико-соціальних експертних комісій. Кінцевою метою має стати зручне й швидке проходження ВЛК і МСЕК та нові стандарти обслуговування наших військових», — наголосив прем’єр.

Учасники наради розглянули стан виконання доручень та прогрес у напрямку реформування ВЛК і МСЕК. Зокрема, було збільшено кількість ВЛК, ухвалено постанову Уряду щодо впровадження нового пакета медичних послуг у межах Програми медичних гарантій, розроблено законодавчі зміни щодо створення ВЛК при державних і комунальних закладах охорони здоров’я та щодо спрощення отримання довідки про обставини поранення.

Крім того, задля покращення сервісу розроблено рекомендації щодо організації роботи ВЛК та запущені пілотні проекти електронного документообігу між військовими частинами й територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

За підсумками наради Шмигаль дав завдання відповідним відомствам щодо розробки й впровадження подальших необхідних рішень для реформування ВЛК та МСЕК.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news