logo
13/07
12/07
11/07
10/07
2 ...

«Львівтеплоенерго» та «Енергоатом» закуповують біг-беги за подвійною ціною

27-05-2023 19:09815

«Львівтеплоенерго» та «Енергоатом» закуповують біг-беги за подвійною ціною

«Наші гроші» проналізували півсотні найбільших закупівель біг-бегів на загальну суму 85 млн грн, які були проведені з осені 2022 року, коли рашисти почали обстрілювати наші енергоб’єкти.

Як пишуть «Наші гроші», при середній ринковій ціні в районі 250-300 гривень значно дорожче купували мішки підрозділи «Енергоатому» та комунальне «Львівтеплоенерго». Їхні ціни (обведені червоним на графіку) були майже вдвічі вищими від закупівель інших замовників незалежно від дати придбання.

Після перших обстрілів енергоінфраструктури, українські енергетики почали масово закуповувати біг-беги, щоб засипати в них пісок і прикривати свої обʼєкти такими фортифікаційними спорудами від хоча б осколкових уражень. Почався ажіотаж, попит зріс, а отже зросла і ціна. Як повідомили «Нашим грошам» в одній з фірм-виробників, вони у той період продавали біг-беги на 30% дорожче, ніж зараз. Актуальні ціни на біг-беги у низ зараз становлять менше 300 гривень.

Але навіть враховуючи ажіотажний попит, ціни в договорах підрозділів «Енергоатому» і «Львівтеплоенерго» занадто високі у порівнянні з закупівлями інших замовників у той же період.

Наприклад, «Укренерго» і Рівненська АЕС  восени купили однакові біг-беги одного виробника «Західпромпак». Тільки «Укренерго» купило у виробника по 257 гривень. А атомники по 525 гривень у посередника, який був єдиним учасником тендеру.

При цьому атомники зберегли свої височенні ціни  і досі, коли ажіотажний попит вже впав. У кінці квітня Рівненська АЕС закупила у того ж посередника, що і в попередній раз, біг-беги за ціною навіть більшою від зимової – по 550 гривень.

Генеральним директором Рівненської АЕС в кінці жовтня 2022 року став Павло Ковтонюк, якого призначив Петро Котін. Котін же прийшов в «Енергоатом» після того, як Герман Галущенко став віце-президентом «Енергоатому». «Наші гроші» вже писали про звʼязок Галущенка з підсанкційним Деркачем.

Хмельницькою АЕС з лютого 2020 року керує Андрій Козюра, депутат Хмельницької облради від «Слуги народу». Раніше він працював на Рівненській АЕС. І що характерно, саме ці дві атомні станції є основними замовникам для ТОВ «Торговий дім «РА» (засновник Андрій Римар), яке і продало рівненцям коштовні біг-беги.

У Хмельницької АЕС постачальником коштовних біг-бегів був «Торговий дім «Доноват». «Доноват», який займається неспеціалізованою гуртовою торгівлею. Власником фірми значиться Хіньов Микола, він же є бенефіціаром запорізького машинобудівного заводу «Квік», продукцію якого його фірма продає «Укрзалізниці». Проте підрозділи «Енергоатому» також часті замовники у фірми ще з 2019 року. Наприклад, «Доноват» постачав Рівненській АЕС папір, драбини, вентилятори тощо.

Аналогічно атомникам в закупівлях біг-бегів веде себе і комунальне підприємство «Львівтеплоенерго». Воно тримає вдвічі вищі ціни в контрактах з посередниками навіть зараз, по завершенні ажіотажу.

З 4 квітня керівником «Львівтеплоенерго» є Олександр Одинець. Його попередником був Валентин Вольський. Він починав свій шлях з міста Хмельницького і Партії регіонів, дійшов до посади в.о. голови правління «Хмельницькгазу», а в 2013 мер Львова Андрій Садовий призначив його головою «Львівводоканалу». З 2013 і по нині Вольський переходить із одного львівського комунального підприємства в інше, паралельно збираючи собі квартири і статки.

Постачальник «Львівтеплоенерго» – ФОП Світлана Крівцова. Цей ФОП був зареєстрований у травні 2022 року і поки що має всього п’ять підписаних договорів.

Leopolis.news