logo
22/09
21/09
20/09
2 ...

«Мотор Січ» працював із заводом в окупованому Луганську після 2014 року – листування Рогозіна

31-05-2023 17:36427

«Мотор Січ» працював із заводом в окупованому Луганську після 2014 року – листування Рогозіна
Фото: Фото з листування Дмитра Рогозіна

Луганський авіаційний ремонтний завод, який до окупації був у державній власності України, з 2014 року продовжував співпрацю із «Мотор Січчю», якою керував В’ячеслав Богуслаєв.

Про це йдеться у листуванні ексдиректора «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна, яке оприлюднило «Суспільне».

Як зазначено у другій частині розслідування «Секрети Рогозіна», 7 лютого 2023 року Дмітрій Рогозін записав в одному з месенджерів аудіо для заступника генпрокурора РФ Дмитра Демешина, просячи допомогти й зупинити перевірки Луганського авіаційного заводу, який за окупації назвали «Авіатех Сєвєр»:

«Він (завод — ред.) ремонтує двигуни для гвинтокрилів, а раніше, в тому числі і літаки він ремонтував. Працював він у тісному зв’язку з «Мотор Січчю», запорізьким підприємством. Відповідно, коли у 2014 році все відбулося, цей завод почав працювати з такою собі філією «Мотор Січі», вона розташована у Дубні (місто у Московській області — ред.), називається “Борисфен”. Якась незрозуміла контора, через яку Богуслаєв, що нині арештований українцями, директор “Мотор Січі”, привозив ремонтні комплекти для наших підприємств, для гвинтокрилів, для А-124 “Руслан” і т.д. Були якісь каламутні й незрозумілі схеми”.

Зокрема, Рогозін повідомив, що завод має 14 двигунів, готових «для передачі під наші гвинтокрили бойові», й 15 двигунів – під ремкомплект.

«Слухай, ну, 30 двигунів для нашої армії просто так уже лежать, готові, що можна передати, забрати. Це вже цікава історія, – розповідав Рогозін заступнику генпрокурора РФ. – Значить, директор заводу — дуже толкова людина, яка пройшла від майстра, молодий чоловік. Горить бажанням вписатися у якусь нашу корпорацію, у якусь компанію і так далі… Але цей “Борисфен”, якісь жуліки від Богуслаєва, вони починають ініціювати прокурорські перевірки, хочуть роздушити це підприємство, яке і так все у боргах».

Рогозін просив Демешина зупинити перевірки заводу, розпочаті луганськими прокурорами.

Через день Рогозін переслав заступнику повідомлення від директора заводу Олексія Опєнкіна, який писав, що у Луганськ приїжджає Петро Кононенко — гендиректор “Борисфена” та засновник авіакомпанії “Волга-Днєпр”. Він, за словами Опєнкіна, хоче передати завод в управління своїй компанії.

«Якщо їм вдасться зняти директора, то заводу більше не буде, а 29 двигунів для гвинтокрилів підуть у невідомому напрямку. Прохання налаштувати прокурорських в ЛНР, щоб не допустили зміни директора», – написав Рогозін заступнику генпрокурора.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news