logo
13/07
2 ...

Львівська міськрада оголосила про формування списку присяжних районних судів

01-06-2023 17:47355

Львівська міськрада оголосила про формування списку присяжних районних судів
Фото: ілюстративне

На виконання подання Територіального управління державної судової адміністрації України у Львівській області від 13.01.2023 № 04-67/23 (08.02.2023 № 1.7-3936-29) відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій та статус суддів» Львівська міська рада формує список присяжних районних судів.

Відповідне оголошення розміщено на сайті ЛМР.

Відповідно до ст. 63 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Згідно з ст. 65 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

У зв’язку із вищевикладеним, громадяни, які бажають бути включеними до списку присяжних та відповідають вимогам ст. 65 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», повинні звернутися у юридичний департамент Львівської міської ради із відповідною заявою та наступними документами:

  •     Копія паспорта громадянина України (1-2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації проживання кандидата).
  •     Копія ідентифікаційного коду.
  •     Довідка з місця роботи або копія трудової книжки (перша сторінка та сторінка з останнім записом), у разі, якщо особа безробітна.
  •     Копія пенсійного посвідчення, у разі, якщо особа є пенсіонером.
  •     Згоди кандидата у присяжні на використання його персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
  •     Довідка про відсутність психічних захворювань.
  •     Довідка або Витяг про відсутність судимості.

Leopolis.news