Прогнози, що стосуються світової та державної економіки у 2023-2024 роках

https://leopolis.news/post/90641/prognozy-shcho-stosuyutsya-svitovo-ta-derjavno-ekonomiky-u-2023-2024-rokah

09/08/2023

Висновки експертів

Світові спеціалісти стверджують:

  • Згідно зі звітом "Global Economic Prospects", на світове зростання цін у 2023 році, а також прискорення інфляції, підвищення процентних ставок, скорочення інвестицій вплине збройний конфлікт Росії й України. Проте у 2024 році ситуація ймовірно почне стабілізуватися. Нормально функціонувати розпочнуть ринки, а не тільки віртуальні майданчики, на яких люди можуть отримувати VIP Casino промокод бездепозитный бонус та грати в ігрові автомати;

  • будуть погіршуватися фінансові умови для країн ЕФРР (економіки, що формують ринок та розвиваються). Спеціалісти рекомендують реалізувати структурні реформи у сфері економіки для стимулювання інвестицій. Останні сприятимуть підвищенню продуктивності й торгівлі. Важливо звернути увагу на продовольчу безпеку та гендерну рівність. Це допоможе зменшити негативний вплив трьох останніх років і забезпечить підтримку вразливих груп населення;

  • попри передбачене Світовим банком сповільнення зростання ВВП в країнах Єврозони, Європейський союз залишиться основним торговельним партнером України. Остання повинна активно співпрацювати з лідерами ЄС, а особливо з Великою Британією;

  • крім розбудови взаємовигідних економічних відносин з традиційними країнами-партнерами, увагу слід приділити представленню інтересів України на Африканському континенті. Спеціалісти стверджують, що варто зосередитись на пріоритетних країнах, які мають потенціал для економічного розвитку і залежать від ситуації у світі;

  • прогноз Світового банку передбачає, що у 2023 р. ВВП РФ зменшиться на 3,3% через відмову Європи від російських енергоносіїв. У 2024 році можливе його зростання до 1,6% за умови помірного збільшення споживання та відновлення експорту внаслідок переорієнтації торговельних відносин РФ.

Задля стабілізації ситуації в країні та світу всі повинні працювати як одне ціле.

Світові перспективи

Прогноз Світового банку на 2024 рік говорить про покращення світової економіки, з економічним зростанням у 2,7%. Збільшення темпів зростання ВВП в розвинутих економіках та ВВП економік більшості регіонів сприятиме поліпшенню ситуації у світі, за винятком економік країн Північної Африки та Близького Сходу. Передбачається, світове економічне зростання буде наближатися до свого потенційного довгострокового темпу.

Для доповнення базового сценарію розвитку світової економіки у 2023-2024 р, Світовий банк запропонував два альтернативних сценарії, що враховують певні ризики:

  1. Посилення грошово-кредитної політики центральними банками, у відповідь на зростання інфляції. Це призведе до зниження глобального ВВП до 1,3%.

  2. Введення центральними банками обмежувальної політики для облікових ставок. Спричинить жорсткі фінансові умови, призведе до фінансових труднощів в країнах ЕФРР та залишить світ з низькою економічною активністю.

Альтернативні сценарії показують можливі наслідки ризиків для світової економіки та дають шанс для аналізу й розробки успішних стратегій.