05-09-2023 21:341714
7-9 вересня у Львові відбудеться ІІІ Конгрес Культури. Його тема — UKRAINE! UNMUTED: УКРАЇНА БЕРЕ ГОЛОС. Оголошено реєстрацію на подію для всіх зацікавлених.
Про це повідомляє Інститут стратегії культури.
Уже втретє Конгрес Культури у Львові збере тих, хто творить культуру, працює чи дотичний до цієї сфери. Проте подія розкриває те, що нині стосується кожного в Україні, — досвіду переживання війни, тож захід може зацікавити і ширшу аудиторію.
У фокусі цьогорічного Конгресу — реалії після 24 лютого 2022 року та виклики, що постали перед українським суспільством, культурою і тими, хто працює у цій сфері. Подія матиме дискусійну і мистецьку програми. На Конгресі говоритимуть про мову війни, діяльність культурних інституцій, вплив міграції на сферу, зміну образу України за кордоном, роботу з культурними цінностями, роль культури зараз та у повоєнному відновленні, інші важливі питання. Також діятиме практична робітня, де обговорять першочергові культурні політики і програми на шляху відбудови країни й інтеграції до ЄС, посилення можливостей міжнародної співпраці.
Один із кураторів Конгресу Григорій Семенчук, поет, музикант і менеджер культури, розповідає про свій тематичний напрям:
«Міграція — це тема, яка є актуальною для України і її культури протягом багатьох років. Відтік наших громадян за кордон за 32 роки існування суверенної України не припинявся. Із початком повномасштабної війни ми перебуваємо в найактивнішій і найдраматичнішій точці «переміщень». Це важка тема, але я також впевнений, що її проговорення буде дуже практичним і результативним. Нам потрібно зрозуміти досвіди, поговорити про можливість повернення наших громадян, які за межами країни і перемістилися всередині країни. Важливо також буде зрозуміти, чим у цьому процесі є культура — об’єктом чи інструментом повернення».
Серед учасників Конгресу — представники та представниці з України, Польщі, Угорщини, Італії, інших країн: Кшиштоф Чижевський, Діана Воннак, Остап Сливинський, Олена Гусейнова, Оксана Форостина, Роман Кечур, Борис Філоненко, Лариса Денисенко, Віктор Рубан, Юлія Федів, Дарія Бадьор, Олександра Азархіна, Таміла Ташева, Богдана Брилинська, Алім Алієв, Ольга Гончар, Іванна Скиба-Якубова й ін.
Паралельно з дискусійною програмою відбудеться мистецька складова, наповнена артпроєктами п’ятого триєнале сучасного мистецтва «Український Зріз», що восени минулого року було представлене у Литві, в місті Каунас – Європейській столиці культури 2022. У планах організаторів — незабаром показати експозицію у Польщі.
«За останні півтора року все дуже змінилося, ми змінилися. Через російську агресію ми є свідками і переживаємо нечувані втрати, насамперед людські, котрі є незворотними, — і це потребує належної уваги, щоб ми попри все могли рухатися далі, думати про завтра і розповідати про себе світові. Організувати таку подію, як Конгрес, в нинішніх умовах не є легко, але вона важлива і потрібна для людей культури. UKRAINE! UNMUTED — про нас, про Україну та українців нині. І він буде не лише місцем зустрічі, а й місцем розмови, думки, рефлексії й підтримки одне одного, що зараз є найважливіше», — каже Юлія Хомчин, керівниця проєкту Конгрес Культури (ІСК).Щоб зареєструватися на Конгрес та долучитися до події наживо як слухач(ка), слід заповнити анкету: https://bit.ly/453XQ84. Програма події доповнюватиметься — стежити можна на ресурсах Конгресу та його організаторів. Про місце проведення Конгресу буде повідомлено згодом (локація забезпечена укриттям на випадок повітряних тривог під час події).
Організаторами Конгресу 2023 є Інститут стратегії культури та ГО «Вірменська 35» за підтримки Львівської міської ради, ЗМІН Фундації, МФ «Відродження», Українського культурного фонду, Національного університету «Львівська політехніка».
Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news