logo
02/12
01/12
30/11
29/11
28/11
2 ...

Фільм Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» потрапив до селекційного списку претендентів на премію European Film Academy

30-08-2023 19:43694

Фільм Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» потрапив до селекційного списку претендентів на премію European Film Academy

Аліса Коваленко стала єдиною українською режисеркою, чий фільм увійшов до селекційного списку документальних фільмів Європейської кіноакадемії. 

Згідно з офіційною інформацією, пізніше у вересні будуть оголошені додаткові фільми, які увійдуть до цього селекційного списку претендентів на нагороду за підсумками літніх кінофестивалів.

Після цього всі 4 600 членів Європейської кіноакадемії переглядатимуть стрічки-претенденти. 7 листопада відбудеться оголошення номінантів у категорії «найкращий європейський документальний фільм року».

Церемонія нагородження переможців відбудеться у грудні 2023-го.

Селекційний список претендентів на головну кінонагороду Європи налічує 14 повнометражних фільмів, це найголовніші документальні хіти року. Серед них – переможець цьогорічного Берлінале «На Адаманті», володар численних призів міжнародних фестивалів «Аполонія, Аполонія» з цьогорічної програми Docudays UA, шведсько-українсько-норвезька картина про протести в Білорусі «Батьківщина» та володар призу за найкращий документальний фільм Одеського міжнародного кінофестивалю «Звідки куди».

Лише минулого тижня стрічка Аліси Коваленко отримала нагороду за режисуру на Одеському міжнародному кінофестивалі, який в цьому році відбувся у Чернівцях. Крім того, її фільм отримав приз від Association Talented U (Ukraine & United Kingdom) за найкращий документальний фільм у сфері захисту прав людини.

Раніше в червні «Ми не згаснемо» отримав нагороду за найкращий фільм на ювілейному ХХ кінофестивалі Docudays UA, де і відбулась національна прем’єра.  

«Ми не згаснемо» розповідає історію життя та неймовірної подорожі п’ятьох підлітків із Донбасу. Герої живуть у прифронтових містечках Золоте та Станиця Луганська, що розташовані недалеко від лінії зіткнення на Луганщині. Вони мріють про зміни в своєму житті, і несподівано отримують пропозицію вирушити до Гімалаїв…

Документальний фільм Аліси Коваленко, який знімався протягом 3 років і до самого початку повномасштабного вторгнення, є ніжною одою Донбасу, світу, який ми втратили. Це фільм про нове покоління Донбасу, готове змінювати своє життя і світ навколо, але повномасштабне вторгнення Росії у лютому 2022 року зруйнувало їхні долі.  

Про режисерку:

Аліса Коваленко, захисниця України, номінантка на нагороду Gold Fellowship for Women 2023 від Oscars Academy.

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2023 року Аліса Коваленко взяла до рук зброю та впродовж кількох місяців захищала Україну у складі Української добровольчої армії (УДА) спочатку під Києвом, потім під Харковом до липня 2022 року. Повернулась з фронту, аби закінчити роботу над фільмом «Ми не згаснемо».  

У серпні 2023 року Алісу Коваленко було обрано однією з трьох фіналісток «Золотої стипендії для жінок 2023» від (Oscars) Academy (Академія кінематографічних мистецтв і наук), яка щороку обирає двох кандидатів ( одного із США та одного з інших країн світу) для підтримки та розвитку їхньої творчості.

Інформація про фільм

МИ НЕ ЗГАСНЕМО (2023)

Україна, Франція, Польща, США 

Режисерка: Аліса Коваленко

Продюсери: Валерій Калмиков, Яна Калмикова, Олексій Кобєлєв 

Копродюсери: Стефан Сіоан, Stéphane Siohan, Kasia Kuczynska, Tomek Morawski

Оператори: Аліса Коваленко, Сергій Стеценко 

Монтаж: Марина Майковська, Kasia Kuczynska

Звук: Mariia Nesterenko

Композитор: Wojciech Frycz

Нагороди фільму МИ НЕ ЗГАСНЕМО / WE WILL NOT FADE AWAY У 2023

One World Prague - нагорода за найкращий документальний фільм

Crossing Europe Linz -  нагорода за найкращий документальний фільм

goEast Wiesbaden -  нагорода за найкращий документальний фільм

Docudays UA -  нагорода за найкращий документальний фільм

Odesa International Film Festival - нагорода за режисуру та за найкращий документальний фільм у сфері захисту прав людини

Zlin Film Festival -  нагорода за найкращий документальний фільм

Hot Docs Toronto - Топ-20 фільмів фестивалю за вибором глядачів 

Millenium Docs Against Gravity Warsaw -  нагорода

DOXA Vancouver - спеціальна відзнака 

Artdocfest Riga - спеціальна відзнака

MakeDox Skopje – «Onion Award» main competition special mention 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news