logo
21/04
20/04
19/04
2 ...

Олігарху Коломойському вручили підозру

02-09-2023 10:301510

Олігарху Коломойському вручили підозру
Фото: СБУ

Фактичному власнику великої фінансово-промислової групи Ігору Коломойському повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу.

Про це повідомляє СБУ.

Підозра оголошена за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 190 (шахрайство);
  • ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

«Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад півмільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ», – повідомили в СБУ.

«Було створено кредитні зобовʼязання товариства вже безпосередньо перед олігархом та всі подальші перерахування заборгованості згадуваного товариства надходили на особистий рахунок Коломойського», – повідомили  у Бюро економічної безпеки України (БЕБ) . 

Згідно з даними Офісу Генпрокурора, у такий спосіб Коломойський заволодів грошовими коштами на суму понад 570 млн гривень. 

За даними джерел УП в правоохоронних органах, підозру було вручено при обшуку. Прокурори будуть клопотати про тримання під вартою з альтернативою застави, орієнтовної до суми збитків.

Нагадаємо, у лютому 2023 року Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки проводили обшук вдома в олігарха Ігоря Коломойського у Дніпрі.

Тоді було відомо, що розслідування стосується махінацій навколо «Укртатнафти» та «Укрнафти».

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news