logo
01/03
29/02
28/02
2 ...

Петиція про відкриття реєстру декларацій чиновників за менше двох діб зібрала понад 80 тисяч підписів

08-09-2023 10:341399

Петиція про відкриття реєстру декларацій чиновників за менше двох діб зібрала понад 80 тисяч підписів

Петиція на сайті Президента України з вимогою накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій чиновників за рекордний час зібрала необхідну кількість підписів.

Зокрема, петиція, яку зареєстрували лише 6 вересня, на цей час зібрала понад 82 тис. підписів при 25 тис. необхідних.

Автор петиції Олександр Ябчанка зазначає, що 5 вересня 2023 року народні депутати України ухвалили у другому читанні законопроєкт №9534, який нібито мав відновити декларування чиновників.

«Проте найголовнішу вимогу суспільства – відкрити дані про “воєнні” статки чиновників – він не виконав. Лишивши інформацію про статки влади закритою ще на рік.

А отже, позбавили громадян та журналістів інструменту контролю за діями посадовців та головного запобіжника корупції під час війни», – наголосив він.

Підписанти петиції закликають президента В.Зеленського повернути до Верховної Ради проєкт закону № 9534 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» з вимогою негайно забезпечити публічний доступ до реєстру декларацій без очікування річного терміну (накласти вето з пропозиціями).

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news