logo
09/12
08/12
07/12
06/12
05/12
2 ...

$10 тис. за переправлення до Словаччини: прикордонник з братом організував схему втечі для ухильників

12-09-2023 12:12238

$10 тис. за переправлення до Словаччини: прикордонник з братом організував схему втечі для ухильників
Фото: ДБР

Працівники ДБР спільно з відділом внутрішньої безпеки Держприкордонслужби викрили на Закарпатті протиправну схему переправлення до Словаччини чоловіків призовного віку.

Як інформує ДБР, організував схему інспектор прикордонного загону спільно з братом, який мешкає на Хмельниччині.

Вони шукали охочих залишити країну для уникнення мобілізації й обіцяли забезпечити їх переправлення до Словаччини через пункт пропуску в зоні діяльності прикордонного загону. Зловмисники обіцяли підібрати оптимальний маршрут, знайти відповідний транспорт та усунути всі перешкоди для перетину кордону. Свої «послуги» вони оцінили у 10 тисяч доларів США з особи.

Правоохоронці затримали інспектора прикордонного загону разом з братом під час отримання 120 тисяч грн (еквівалент 3 тис. доларів США) – частини коштів за організацію незаконного переправлення через кордон мешканця Закарпаття. Решту суми потенційний ухилянт мав сплатити безпосередньо перед перетином кордону.

Фігурантам повідомлено про підозру в незаконному переправленні осіб через кордон (ч. 3 ст. 332 КК України). Передбачене статтею покарання – позбавлення волі на строк до 9 років. Суд обрав для них запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Процесуальне керівництво здійснює Закарпатська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Фото: ДБР і ДПСУ

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news