logo
11/12
09/12
08/12
07/12
06/12
05/12
04/12
2 ...

Єврокомісія запропонує подовжити захист для біженців з України – Урсула фон дер Ляєн

13-09-2023 17:451021

Єврокомісія запропонує подовжити захист для біженців з України – Урсула фон дер Ляєн
Фото: AP

Єврокомісія запропонує подовжити тимчасовий захист українських біженців на території ЄС.

 

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у своєму щорічному зверненні до Європарламенту, інформує «Радіо Свобода».

«З гордістю повідомляю, що Єврокомісія запропонує подовжити наш тимчасовий захист на українців у ЄС. Наша підтримка України триватиме. Лише цього року ми надали 12 мільярдів на виплату заробітної плати та пенсій, щоб підтримувати роботу лікарняних шкіл та інших служб. І через нашу пропозицію активів ми нарощуємо виробництво боєприпасів, щоб допомогти задовольнити нагальні потреби України (…) Ми будемо поруч з Україною на кожному кроці, скільки буде потрібно», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Очільниця Єврокомісії також зазначила, що від початку повномасштабного вторгнення РФ притулок у ЄС знайшли 4 мільйони українців. Ми забезпечили їм доступ до житла, медичного обслуговування, ринку праці та багато іншого. Це була Європа, яка відповіла на поклик історії», – зазначила фон дер Ляєн.

Директиву про тимчасовий захист українських біженців активували в березні 2022-го одразу після повномасштабного вторгнення РФ. Українцям надали прихисток на рік, потому подовжили дію директиви ще на рік – до березня 2024 року. Загалом механізм розрахований на три роки, тобто до березня 2025 року.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news