logo
28/11
27/11
26/11
25/11
2 ...

Україна потерпає від ґрунтової засухи, умови для сівби озимини несприятливі – Гідрометеоцентр

14-09-2023 13:13175

Україна потерпає від ґрунтової засухи, умови для сівби озимини несприятливі – Гідрометеоцентр
Фото: ілюстративне

У першій декаді вересня через дефіцит опадів на переважній частині території України суттєвого поповнення запасів продуктивної вологи не відбувалося.

Такі умови призводили до поширення ґрунтової засухи, що є несприятливим для проведення сівби озимих культур під урожай 2024 року, повідомляється в декадному огляді Укргідрометеоцентру, пише ІА «АПК-Інформ».

«Станом на кінець декади вологозабезпечення орного шару ґрунту на більшості площ, призначених під посів озимих культур, було недостатнім (11-20 мм) та незадовільним (менше 10 мм). На багатьох площах південних, центральних, Житомирської, Київської, окремих площах східних та Чернігівської областей орний шар ґрунту був зовсім сухий», - зазначається в огляді.

Лише на окремих площах, де на початку вересня випали дощі, ґрунт був слабко та добре зволожений.

«Достатнє та оптимальне вологозабезпечення (21-30 мм продуктивної вологи і більше) зберігалося (за рахунок зливових дощів у попередній період) у Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Волинській, в окремих районах Львівської, Хмельницької, Вінницької, Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської та Харківської областей», - уточнили в Укргідрометеоцентрі.

Разом з тим агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання врожаю пізніх сільгоспкультур були цілком задовільними.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news