logo
28/11
27/11
26/11
25/11
2 ...

Кабмін схвалив Нацстратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці

15-09-2023 15:24254

Кабмін схвалив Нацстратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці

Кабінет міністрів України затвердив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на 2023-2025 роки.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

«Затверджено Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та операційний план заходів з її реалізації», – написав Мельничук.

Стратегію розробило Мінекономіки.

Як пояснювала перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко, з’явиться принцип рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності, незалежно від гендеру, а якщо роботодавець їх порушуватиме, працівник зможе захистити свої права у суді. 

Серед завдань стратегії, також подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі.

Для цього уряд також ініціює інформаційну кампанію для жінок «Звісно, зможеш», яка нагадуватиме, що жінки мають право отримувати не меншу винагороду за свою працю, ніж чоловіки.

«Після перемоги Україна має стати країною без бар’єрів та без упереджень. Національна стратегія щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти. Ми маємо мотивувати наших жінок та дівчат повертатися додому та разом відбудовувати Україну», – наголосила Юлія Свириденко.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news