logo
03/12
02/12
01/12
30/11
29/11
2 ...

Польща забороняє вʼїзд на авто з російськими номерами

16-09-2023 17:33624

Польща забороняє вʼїзд на авто з російськими номерами
Фото: ілюстративне

З 17 вересня 2023 року Польща забороняє перетинати свій кордон автівкам з російськими номерами

Про це заявив міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський, пише «Еспресо» з посиланням на повідомлення Niezalezna.

«Російські вантажівки вже підпадали під цю заборону. Зараз ми закриваємо це питання. Жоден російський автомобіль до Польщі не заїде», - сказав він.

Міністр наголосив, що заборона стосується всіх автомобілів, як тих, що використовуються в комерційних цілях, так і приватних. Незалежно від того, хто керує автомобілем чи є його власником - росіянин чи іноземний громадянин.

Він додав, що це ще один елемент санкцій, запроваджених проти Росії та її громадян у зв'язку з війною в Україні, а також через те, що Росія сьогодні становить загрозу міжнародній безпеці.

Нагадаємо, що 10 вересня в рамках дії санкцій Єврокомісія заборонила росіянам в'їзд до країн ЄС на зареєстрованих у РФ автомобілях, а також ввезення особистих речей росіян, таких як смартфони, коштовності та ноутбуки.

Крім того, Литва на рік запровадила заборону на перевезення територією країни та з неї товарів подвійного призначення, щоб вони не могли потрапити до Росії та Білорусі.

13 вересня з 10-ї години ранку Естонія заборонила в'їзд у країну автомобілів з номерами Російської Федерації, оскільки це підпадає під дію санкцій. Схожу заборону напередодні ухвалили Литва і Латвія.  

15 вересня Фінляндія анонсувала підтримку санкцій ЄС щодо Росії щодо заборони в’їзду російських легківок. Мета цього кроку - не допустити обходження санкцій.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news