logo
11/06
10/06
09/06
07/06
06/06
05/06
2 ...

Польща планувала здати 40% територій у випадку вторгнення рф: розсекречено документи

18-09-2023 14:551426

Польща планувала здати 40% територій у випадку вторгнення рф: розсекречено документи

Збройні сили Польщі ще у 2011 році затвердили план, який передбачає відхід на правий берег Вісли у разі вторгнення росії.

Зокрема, польські посадовці продемонстрували розсекречені документи, що свідчать про план масштабного відступу армії за річку Вісла у випадку вторгнення Росії. Відповідне відео опублікував міністр оборони країни Маріуш Блащак.

«План застосування збройних сил, затверджений тодішнім головою Міноборони Кліхом, передбачав, що самостійна оборона країни триватиме максимум два тижні, а через сім днів ворог вийде на правий берег Вісли. Документи чітко показують, що Люблін, Жешув і Ломжа могли бути польською Бучою», – заявив Блащак.

Імовірний відступ польських збройних формувань за Віслу означав би втрату 40% територій та їх здачу в окупацію наступаючим військам супротивника фактично без бою.

Зазначимо, що свою заяву міністр оборонного відомства зробив напередодні парламентських виборів, у яких головним конкурентом для провладної партії виступає опозиційна сила, за каденції якої було ухвалено скандальний оборонний документ.

Як зазначає «Мілітарний», на опублікованих знімках видно, що гриф «цілком таємно» було знято ще у 2013 році. Це може свідчити про те, що зміни у доктрині були зроблені ще раніше або прийняли нову оборонну стратегію. Тому видання зазначає, що треба розуміти контекст та час. У 2011 польська армія була в скрутному становищі й численно вона лише скорочувалась. Тому стратеги й виходили з ресурсів, які мали на той момент.

«Мілітарний» також нагадує, що під час моделювання подібних бойових дій у 2020 році в ході штабних навчань «Zima-20» були отримані невтішні результати. Польські видання, посилаючись на інформаторів, стверджували, що на п’ятий день віртуального конфлікту “ворог знаходився на лінії Вісли, йшли бої за Варшаву, стратегічні порти були заблоковані або захоплені”. У результаті командно-штабних навчань авіація та флот Польщі були знищені попри підтримку НАТО.

При тому, як зазначає видання, в модель війни закладалась наявність озброєння, яке Польща отримає лише в майбутньому. Мова йде про винищувачі F-35, зенітно-ракетні системи Patriot і реактивні системи залпового вогню HIMARS.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news