logo
11/12
10/12
09/12
08/12
07/12
2 ...

Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна

21-09-2023 10:29544

Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна
Фото: ілюстративне

Три країни ЄС, які ввели національні заборони на експорт української агропродукції, готові розглядати механізм спільної верифікації та погодження постачання, запропонований Україною.

Про це заявив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка в ефірі єдиного телемарафону, пише «Бізнес цензор».

За його словами, у понеділок українська сторона представила план контролю експорту сільгосппродукції всім державам-сусідам.

«Маємо дуже гарний відгук з боку Румунії та Болгарії, які досить позитивно відреагували, і не ввели національні заборони. Інші три країни, в тому числі і Польща, теж вже дають позитивні сигнали щодо готовності розглядати механізм, запропонований Україною», – пояснив Качка.

Він зазначив, що фактично Україна запропонувала ввести механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) до п'яти країн ЄС.

«Це не розв'яже проблему повністю, тому що це фактично свідчитиме про торгівлю між Україною і цими п'ятьма країнами ЄС в ручному режимі. Але це буде кроком вперед і відмовою від заборон, які для нас неприйнятні по формі. Українська пропозиція може стати основою для розв'язання питання експорту агропродукції до п’яти країн ЄС.

Польська сторона вже заявила, що готова працювати над розв’язанням цієї проблеми. Я вірю, що до кінця тижня, ми зможемо досягти певного компромісу», – запевнив заступник міністра.

Раніше міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус також повідомив про готовність польської сторони знайти вирішення проблеми, пов'язаної з українським зерном.

«Ми чекаємо таких переговорів і готові до того, щоб такі переговори відбулися»,– сказав він і додав, що Польща відкрита для пошуку рішення, яке убезпечить польський ринок, захистить його і допоможе Україні.

Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС, попри наполягання урядів Польщі та Угорщини.

Після цього Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про рішення блокувати імпорт української агропродукції в односторонньому порядку. Польське інфрмагентство РАР таож повідомило, що ці країни припинили участь у Координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для вирішення цього питання.

У відповідь Україна подала вимоги про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною, відповідно до правил та процедур вирішення спорів в рамках Угоди про заснування Світової організації торгівлі (СОТ). Крім того, Україна попередила Польщу та Угорщину про запровадження обмежень на імпорт сільгосппродукції з цих країн.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news