Науседа поговорив із Зеленським та Дудою щодо зернової проблеми

https://leopolis.news/post/93165/nauseda-pogovoryv-iz-zelenskym-ta-dudoyu-shchodo-zernovo-problemy

21/09/2023

Про це повідомляє LRT з посиланням на адміністрацію глави Литви.

Науседа, реагуючи на інформацію, що з’явилася в публічному просторі про те, що Польща припиняє постачання зброї в Україну, наголошує на тому, що суперечності між цими двома країнами потрібно вирішити якомога швидше. За словами президента, саме таку позицію литовський лідер висловив на зустрічах з лідерами цих країн.

«Розбіжності між Україною та Польщею мають бути вирішені якомога швидше через спільну, найважливішу мету – захист Європи від агресивної експансіоністської політики Росії. Позиція Польщі в наданні підтримки є винятковою. Необхідно знайти рішення, тому що подальше поглиблення кризи було б безвідповідальним», – сказав Науседа.

За словами глави Литви, важливо розуміти, що йдеться не про безпеку окремих країн, а всього регіону і навіть континенту.

«Як показує історія, тільки спільними зусиллями, підтримкою та допомогою один одному можна протистояти небезпеці зовнішніх загроз. Водночас суспільні розбіжності, незалежно від причин, не лише підривають єдність, а й сприяють пропаганді ворога», – наголосив президент.

Науседа поговорив з президентами України та Польщі про спрощення процедури транспортування зерна через Польщу та збільшення транзиту через Литву, тим самим зменшивши тиск.

Найближчим часом він продовжить переговори як з Україною, так і з Польщею.

Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС, попри наполягання урядів Польщі та Угорщини.

Після цього Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про рішення блокувати імпорт української агропродукції в односторонньому порядку. Польське інфрмагентство РАР таож повідомило, що ці країни припинили участь у Координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для вирішення цього питання.

У відповідь Україна подала вимоги про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною, відповідно до правил та процедур вирішення спорів в рамках Угоди про заснування Світової організації торгівлі (СОТ). Крім того, Україна попередила Польщу та Угорщину про запровадження обмежень на імпорт сільгосппродукції з цих країн.

Словаччина погодилася зняти ембарго на зерно з України.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news