logo
14/07
13/07
2 ...

Сьогодні у Львові запрацював Дім для бездомних жінок та самотніх матерів

22-09-2023 20:13341

Сьогодні у Львові запрацював Дім для бездомних жінок та самотніх матерів
Фото: ЛМР

Сьогодні у Львові урочисто відкрили та освятили Дім для бездомних жінок та самотніх матерів. Його, за підтримки Святішого Отця та інших благодійників, збудували сестри альбертинки, які й опікуватимуться закладом. На подію завітали представники влади, зокрема мер міста Андрій Садовий, Генеральна Консулка Республіки Польща у Львові, Кардинал з Риму та Апостольський нунцій в Україні, єпископи та духовенство.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Цей Дім виник тому, що багато осіб вміли ділитися тим, що мають. Аж важко повірити, що він збудований в час війни. Але коли ми в єдності, то ми є силою. Сьогодні про єдність найбільше знають українці. Немає жодної промови Папи, щоби він не молився і не просив Бога, щоб ця війна завершилася», – сказав у вітальному слові Кардинал з Риму – Папський делегат Конрад Краєвський, який прибув на подію.

«Більшість гуманітарної роботи, яку звершує Католицька церква для України, відбувається тихо, без особливого розголосу. Тому що метою є бути з найбільш знедоленими людьми. Однак такі дні, як цей, є також дуже важливим, коли Кардинал благословляє цей Дім милосердя, присвячений блаженній Бернардині Яблонській. Це тому, що урочистим благословенням ми просимо, аби Бог заохочував нас і провадив наші діла милосердя», – сказав Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас.

«Ковід і російська агресія зовсім по-іншому дали нам зрозуміти милосердя і справедливість. Я хочу сьогодні подякувати церкві за ту титанічну працю, яку вона робить, допомагаючи людям.

Львів – це особливе місто. 5 мільйонів українців пройшли через Львів, рятуючись від війни. У нас були дні, коли у Львові жило 2 мільйони переселенців. Львів є великим хабом реабілітації, допомоги. Пригадую, як ми відкривали разом будинок для чоловіків на Топольній, і сьогодні тут – будинок для жінок. Я переконаний, що ми будемо мати прекрасну співпрацю, тому що людей, які потребують цієї допомоги, є дуже багато. Дякую всім, хто має мужність в цей час бути з Україною», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Дім призначений для надання підтримки одиноким матерям з дітьми та бездомним жінками, які, рятуючись від війни, не захотіли виїжджати за кордон і зупинилися у Львові. У цьому закладі також передбачена їдальня для бідних, щоб мати можливість запропонувати їм гарячу їжу та гостинне місце.

«Попри війну в Україні, бачимо, як добро і надія перемагає. Доказом цього є споруджений центр милосердя. Вдячністю і молитвою прагну огорнути всіх добродіїв і жертводавців центру, як тут присутніх, так і тих, які не змогли прибути на відкриття. Маю приємність звернутися до людей, для яких споруджено цей комплекс: дорогі жінки, зичу вам, щоб ця будівля стала вашим домом, де ви віднайдете безпеку, мир і новий запал до життя», – сказав Митрополит Мечислав Мокшицький.

Зазначимо, у квітні 2020 року мерія Львова затвердила містобудівні умови на будівництво Курією Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні екуменічного комплексу ім. Івана Павла ІІ на вул. М. Пимоненка – вул. Хлібній. Сьогодні відбулось відкриття новозбудованого комплексу. Його будували за підтримки Папи Римського та благодійників.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news