У Львові відремонтували укриття, яке не діяло понад 60 років (ВІДЕО)

https://leopolis.news/post/93347/u-lvovi-vidremontuvaly-ukryttya-yake-ne-diyalo-ponad-60-rokiv-video

25/09/2023

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Ремонтні роботи розпочали в липні цього року. Тут не було жодних комунікацій – ні каналізації, ні водопостачання, ні освітлення, старі мережі прогнили. Тому провели каналізацію і водопостачання, повністю зробили освітлення і нову вентиляцію, відновили стіни, збудували нові входи і зробили поручні, залили так звану промислову підлогу, встановили електричні батареї. А також уже провели інтернет.

«Станом на сьогодні маємо сертифікованих 4800 укриттів, ще деякі ми зараз приводимо до пуття. От це укриття було в жахливому стані, і за кошти громади ми його відремонтували. Тут є вода, тепло, туалет, є коцики, красиві малюнки і для дітей є навіть дитяча зона. Це такий стандарт, як має виглядати комфортне і безпечне укриття. І всі, хто мають на балансі укриття, мали би до цього стандарту прагнути. Тому що місто допомагає, але більшість укриттів є в житлових будинках – і це власність мешканців. Тому хочу подякувати всім, хто зміг їх привести до пуття. Також 1500 укриттів мають встановлені пічки, і є запаси дров.

Всі укриття мають бути відкриті 24 на 7. Але є віддалені укриття, і тут має бути інший підхід: система, яка автоматично відчиняє двері під час тривоги і зачиняє по завершенню. Тому дякуємо нашим друзям, які допомагають робити Львів безпечнішим», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Зокрема, тут встановили нові двері, а технологічна компанія Ajax Systems безкоштовно для міста обладнала їх спеціальними замками і датчиками, завдяки яким під час тривоги вони відчиняються і зачиняються автоматично. Наразі це – пілотний проєкт, такі системи на дверях в укриттях встановили раніше у Києві, і зараз встановлюють ще у Київській, Рівненській та Закарпатській областях.

«Ми активно співпрацюємо з містами з перших днів повномасштабної війни. Із виникненням проблеми доступності укриттів, ми почали впроваджувати професійні рішення на базі системи Ajax. У результаті успішного проєкту з обладнання Київського сховища автоматичною системою, ми отримали звернення від інших областей і почали активну роботу.

Після завершення тривоги 20 хвилин ми вичікуємо, коли всі виходять, і двері автоматично зачиняються. Додатково тут встановлені тривожні кнопки і датчики з фотофіксацією – для того, щоби відповідальні люди були впевнені, що в укритті нікого немає після того, як двері зачинилися. Навіть після блекауту, ця система зможе працювати ще 5 діб», – пояснює керівниця відділу проєктних рішень Ajax Systems Леся Попадюк.

Для найменших відвідувачів в укритті облаштували дитячий куточок, де можна погратися та цікаво і з користю провести час. А для дорослих обладнали окремі функціональні зони та місця відпочинку. Розробкою дизайну та оформленням укриття всередині займався відділ промоції Львівської міської ради. Додатково в укритті облаштували чотири санвузли, два умивальники і диспенсери для рушників, зробили запаси бутильованої води.

Загальна вартість усіх робіт склала 2,6 млн грн.

Під час робіт із цього приміщення вивезли близько 30 тонн сміття. Це і старі речі, сухі гілки та дошки, і різне будівельне сміття.

«Вивезли 2 контейнери по 13 кубів сміття. Загалом це близько 30 тонн. Це стара вентиляція, яку ми зрізали, і гілки, дошки, різні старі речі. Входи були завалені, і їх розчищали – і це також багато різного сміття. Це також різні будівельні відходи, купа старих речей, які були там», – каже Ірина Мауль, директорка Львівського комунального ремонтно-аварійного підприємства.

Загалом цього року у планах міста – повністю відремонтувати укриття ще на вул. Похилій, вул. Теліги, вул. Шевченка та вул. Солодова. Це все – в межах програми ремонту укриттів на 2022-2024 роки, яку ухвалили на сесії Львівської міської ради торік у грудні.

«Станом на сьогодні вже в роботі маємо ще два укриття – на вулиці Теліги і на вулиці Похилій, і ще до кінця року плануємо на вулиці Солодовій і вулиці Шевченка відремонтувати аналогічні укриття. Це укриття стилізоване, в ньому є історична інформація в контексті вулиці Городоцької. Ми би хотіли, щоб у такій стилістиці були і наступні укриття, будемо нагадувати людям про місто Львів – яке воно прекрасне», – зауважила Наталія Алєксєєва, керуюча справами виконкому Львівської міської ради. 

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news