Львівські медики пересадили нирку 5-річній дівчинці від іншої дитини

https://leopolis.news/post/93352/lvivski-medyky-peresadyly-nyrku-5-richniy-divchynci-vid-insho-dytyny

25/09/2023

Про це повідомляється на сторінці медзакладу.

Сніжанка із Сколівщини із 2018 року лікується в ЗУСДМЦ від ниркової недостатності. Лікарі діагностували у неї гемолітико-уремічний синдром.

«Це захворювання, яке супроводжується зниженням гемоглобіну, тромбоцитів, постійною діареєю, перманентною гарячкою. Внаслідок змін в організмі у нирках утворюються невеличкі тромби, які блокують роботу нирок, і відповідно вони перестають працювати», - розповів дитячий нефролог Центру Роман Андруневич.

З 11-місячного віку дівчинка перебувала на щоденному перитонеальному діалізі. Єдиним порятунком для Сніжанки була трансплантація нирки.

Шанс на одужання маленькій Сніжанці подарували батьки 9-місячної дитини з важкою хворобою печінки. Коли у немовляти констатували смерть мозку, батьки погодились на донорство.

Єдина інформаційна система визначила нашу маленьку пацієнтку як потенційного реципієнта. У лабораторії Центру підтвердили імунологічну сумісність. Наші фахівці швидкою доставили донорський орган з Києва у Львів, і провели рятівну операцію.

Оперативне втручання мало свої особливості через вік і вагу обох дітей. Проте операція минула успішно, нирка запрацювала на операційному столі.

Батьки Сніжани і команда медиків лікарні безмежно вдячні батькам маленької донорки за порятунок.

Загалом у Центрі уже проведено 13 пересадок нирки. У 2021 році ЗУСДМЦ включений в пілотний проєкт Міністерство охорони здоров'я України трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Усі оперативні втручання тут проводять за бюджетні кошти, безкоштовно для пацієнта. У лікарні працює «лист очікування», у якому перебувають пацієнти, яким потрібна трансплантація органів.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news