logo
23/02
22/02
21/02
20/02
19/02
16/02
2 ...

Зеленський до керівників МЗС країн ЄС: Якщо Україна впаде, то росія розпочне велику війну

02-10-2023 17:073250

Зеленський до керівників МЗС країн ЄС: Якщо Україна впаде, то росія розпочне велику війну
Фото: Офісу президента

Президент України Володимир Зеленський обговорив з очільниками зовнішньополітичних відомств карїн ЄС актуальні питання підтримки нашої країни під час війни, інтеграції до ЄС, реалізації Формули миру та створення міжнародного трибуналу для покарання за злочин агресії рф проти України.

Про це інформує Офіс президента.

За словами Зеленського, 7 рекомендацій, які Україна отримала від Європейської комісії для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу, були великим кроком уперед і важливою мотивацією для всіх українців.

«Ми виконаємо всі рекомендації. Для нас дуже важливо сьогодні, щоб ми в цій конкретиці й жили. Ми дуже конкретна держава. Тому що в час війни треба виконувати те, що ти пообіцяв», – сказав він.

Водночас Президент зауважив, що Україні в майбутньому буде потрібно здійснити ще багато кроків та відповідних реформ.

Відповідаючи на запитання щодо перебігу реалізації української Формули миру, Володимир Зеленський назвав значним успіхом залучення до цього процесу такої великої кількості країн.

За його словами, нині триває робота над організацією третьої зустрічі радників із національної безпеки лідерів держав світу щодо ключових принципів відновлення сталого й справедливого миру для України.

Президент звернув увагу, що представники різних континентів уже говорять про готовність обговорювати свої мирні ініціативи на майданчику Формули миру. Тож Формула має бути безальтернативною основою для проведення майбутнього Глобального саміту миру. Тому що саме Україна є жертвою цієї неспровокованої та несправедливої війни, наголосив Глава держави.

«Для нас важливі всі континенти. Якщо та чи інша європейська держава може мати вплив на збільшення присутності країн з інших континентів на майданчику Формули миру, ми будемо вдячні. Також важливо комунікувати про це з вашими суспільствами, тоді про це чутимуть і суспільства на інших континентах», – додав він.

Зеленський також розповів, що триває дипломатична та юридична робота над різними форматами спеціального міжнародного трибуналу за скоєння злочину агресії проти України. При цьому він наголосив, що для нашої держави важлива не назва, а справедливе покарання всіх винних у злочині агресії. Тому необхідно, щоб у постійних діалогах не дійшли до того, що цей трибунал матиме формат, який не приведе до жодних наслідків.

Він також відзначив, що приїзд міністрів закордонних справ країн ЄС до Києва є потужним сигналом того, що Європа разом з Україною.

«Допомога Україні – це допомога всьому світові. Якщо Україна впаде, то росія розпочне велику війну. І не лише на території нашої держави. Я переконаний, що на сьогодні стійкість України – це майбутня стійкість як мінімум Європейського континенту. Хочу подякувати, що завдяки вам ми зберігаємо цю стійкість», – резюмував Президент.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news