logo
01/03
28/02
27/02
23/02
22/02
21/02
19/02
15/02
14/02
13/02
12/02
09/02
2 ...

Україна скасовує заборону на висадку інвазійних дерев – природоохоронці

02-10-2023 20:252084

Україна скасовує заборону на висадку інвазійних дерев – природоохоронці
Фото: uncg.org.ua

Природоохоронні досягнення України за останній рік можна порахувати на пальцях однієї руки. Одне з найважливіших − це заборона саджати в українських лісах 13 видів інвазійних дерев, встановлена Міндовкілля в травні 2023 року.

Про це повідомляє «Українська природоохоронна група».

Скоро ця заборона може зникнути. Бо є в Україні чудовий орган під назвою Державна регуляторна служба (ДРС). У них на сайті так і написано – «Завжди на боці бізнесу». Неважливо, що цей бізнес може бути руйнівним для природи.

20 вересня ДРС повідомила Міндовкілля, що перелік інвазійних видів дерев, заборонених до висадки у лісах, був ухвалений з порушеннями законодавства. Як наслідок, міністерству, скоріше за все, доведеться скасувати наказ або ж Мінюст скасує його реєстрацію.

Аргументи ДСР виглядають м’яко кажучи сумнівно. По-перше, чиновники вважають, що 13 видів дерев визначені як інвазійні неправильно і начебто ще й без відповідності європейським практикам. Тут навіть коментувати нічого, бо перелік інвазійних дерев розробляли науковці на основі європейських підходів, а потім понад 120 представників наукової спільноти підтримали це рішення. ДРС же до науки відношення не має взагалі.

По-друге, ДРС вважає, що Міндовкілля порушило процедуру ухвалення наказу. Начебто цей наказ є регуляторним актом, а отже, потребував довгої процедури ухвалення і, зокрема, погодження з ДРС.

Теж сумнівно. Рішенням Міндовкілля був лише затверджений перелік з 13 інвазійних дерев − питання винятково наукове. А от заборона на висадку інвазійних дерев була запроваджена в законодавстві раніше − і тут ДРС не мала жодних заперечень.

Загалом виглядає, що лісова галузь знову використала усі можливі зв’язки, бо хоче і далі займатися радянським мракобіссям − садити інвазійні дерева, знищуючи місцеве українське біорізноманіття. Ну а ДРС вже не вперше підіграє лісівникам, бо вона «завжди на боці бізнесу».

Поки неясно, що буде далі. Наказ Міндовкілля ще не скасований. Тому, можливо, міністерство може оскаржити рішення ДРС. Також Міністр захисту довкілля може доручити Держлісагентству не погоджувати жодну висадку інвазійних дерев. Однак чи захоче Міндовкілля відстоювати чи не єдине природоохоронне досягнення останніх років − питання відкрите.

Про розвиток цієї ганебної ситуації будемо інформувати. Повний текст повідомлення ДРС: Про необхідність скасування регуляторного акта.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news